Silent Hill 2 Remake z jednoczesną premierą na PC i PS5. Co z wersją na Xbox?

Silent Hill 2 Remake z jednoczesną premierą na PS5 i PC | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Silent Hill 2 Remake może być czasowym konsolowym exclusive’em na PS5. Gra trafi też na PC, ale posiadacze Xbox muszą uzbroić się w cierpliwość.

Jeżeli Konami planuje wydanie swojego niezwykle oczekiwanego remake’u Silent Hill 2 na Xbox, nie stanie się to wcześniej niż 12 miesięcy od premiery na PS5 i PC. Co ciekawe – podobno jednoczesnej.

Silent Hill 2 Remake z czasową ekskluzywnością

O tym, że nowa gra Bloober Team ukaże się tylko na PS5 i PC wiemy od jakiegoś czasu. W końcu to Sony zajmuje się jej reklamą, a ostatni pokaz miał miejsce na State of Play. Ciężko mi stwierdzić, czy tytuł okaże się godnym wskrzeszeniem legendy, skoro zwiastun raczej średnio prezentuje potencjalną jakość, ale i tak jestem dobrej myśli. To w końcu bezsprzecznie jedna z najważniejszych serii horrorów w historii.

W każdym razie Resident Evil Central na Twitterze donosi, że tytuł ten może finalnie zadebiutować na Xbox. Na razie jednak nie wiemy, czy taka wersja w ogóle jest w planach. Wątpię jednak, aby Konami przepuściło okazję do zarobienia jeszcze więcej.

Silent Hill 2 Remake ukaże się jednocześnie na PS5 i PC. Na pozostałych platformach będzie dostępny po 12 miesiącach od premiery.

– czytamy na Twitterze

Ma to sens, bo wiele gier od zewnętrznych studiów ma czasową konsolową ekskluzywność. GhostWire: Tokyo od Tango Gameworks po roku wyszło też na Xbox Series X/S. Pierwotnie tytuł ten trafić wyłącznie na PS5 i PC. Oznaczać to może, że z Silent Hill 2 Remake będzie podobnie. Nadal jednak nie znamy daty premiery gry.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie