Najwyraźniej wyciekła data premiery Silent Hill 2 Remake. Oj, to będzie gorący okres

Silent Hill 2 Remake będzie większe od oryginału | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Australijski sklep z grami wideo mógł przypadkowo ujawnić datę premiery Silent Hill 2 Remake. Wskrzeszenie kultowej serii zadebiutuje w okresie premier największych horrorów.

Bloober Team w pocie czoła pracuje nad odnowieniem jednej z najważniejszych i najlepszych serii growych horrorów wszech czasów. Jakby to samo w sobie nie dawało deweloperom sporo presji, Konami regularnie chwali ich pracę i uspokaja, że nie mamy się o co martwić. Jestem w stanie w to uwierzyć, choć dotychczasowe propozycje od polskiego dewelopera nie są zbyt równe. Mimo wszystko Konami pilnuje krakowskiego studia, a oni sami najwyraźniej mieli wystarczająco dużo czasu, aby dopracować grę.

Do tej pory dostaliśmy przecież jedynie garść screenów i jeden krótki zwiastun. Nic więcej – zero rozgrywki, konkretów dotyczących zmian czy tak naprawdę czegokolwiek innego. Wychodzi na to, że ma się to zmienić już niebawem. Pewien internauta podzielił się na forum ResetEra swoim odkryciem – odnalazł datę premiery gry podaną na stronie jednego z australijskich sklepów z grami. Datą tą jest 29 września 2023 roku.

Przy okazji poznaliśmy cenę i jest raczej “standardowo” – 90 dolarów australijskich, czyli około 250 polskich złotych. Wszytko to może być jedynie placeholderem, ale ten okres debiutu ma sens. W październiku wychodzi Alan Wake 2 i Alone in the Dark Remake; kolejne “wielkie” tegoroczne horrory, w sam raz na Halloween. Konami może więc chcieć ubiec te premiery i wydać swoją propozycję nieco wcześniej. Teoretycznie więc będzie sporo czasu na przejście SH2 i późniejsze zwiedzanie Bright Falls, ale w praktyce wygląda na to, że okres przed-Halloweenowy jest potężnie obstawiony horrorami w tym roku. Wiem, że jest tak zawsze, ale rzadko kiedy zdarzają się aż trzy tak gorące debiuty. O ile, rzecz jasna, podana data jest prawdziwa.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie