Na Silent Hill 2 Remake jednak zaczekamy dłużej? Aktor wygadał się o premierze

Silent Hill 2 Remake z wielką zmianą | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Niedawno w internecie gruchnęła nieoficjalna wieść, iż Silent Hill 2 Remake ukaże się we wrześniu 2023 roku. Teraz aktor z gry przeczy tym informacjom.

Z góry muszę zaznaczyć, że nic nie jest tu pewne i wszystko może się wydarzyć. Nie tak dawno temu jeden ze sklepów miał “zdradzić” przedwcześnie datę premiery oczekiwanego remake’u jednego z najlepszych horrorów wszech czasów. Datę, jaką przez chwilę można było znaleźć na stronie, był 29 września 2023 roku. Nowe informacje wedle użytkowników forum ResetEra sugerują jednak, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

Jeden z użytkowników miał podobno skontaktować się z aktorem, który użycza głosu głównemu bohaterowi – Jamesowi Sunderlandowi. Luke Roberts, bo o nim mowa, odpowiedział mu w krótkiej, ale dość jednoznacznej wiadomości. Gracze zapytał aktora, kiedy istnieje szansa na wydanie gry. Roberts napisał, że “wcześnie w przyszłym roku, tak mi się wydaje…”. No cóż, nie brzmi to, jak wrzesień 2023, prawda?

Oczywiście nie wiemy, jak bardzo ta konwersacja jest prawdziwa i czy aktor zdaje sobie sprawę z tego, kiedy gra może wyjść ( i czy złamałby NDA dla anonima z neta). Potencjalnie powinien wiedzieć lepiej niż sklep z grami, który mógł podać po prostu placeholdera. Istnieje też szansa, że w obliczu natłoku premier w drugiej połowie roku, Konami przesunęło debiut SH 2 Remake. Jednak od dawna mówi się, że gra jest w zasadzie skończona. Także czy naprawdę trzeba czekać aż tyle?

Wiele osób uważa, że gdyby premiera we wrześniu faktycznie była prawdziwa, Konami już zaczęłoby reklamować grę. Tymczasem oprócz pustych zapewnień nie dostaliśmy nic – nawet konkretnego pokazu. Tyle że dziś popularnością cieszy się raczej model krótkiej promocji i szybkiego debiutu. Wszak marketing danej gry przez parę miesięcy mógłby już znudzić lub zmęczyć graczy. Ciężko więc cokolwiek z tego wyłuskać, a najlepiej poczekać, aż pojawią się konkretne informacje lub jakiś wiarygodny insider podzieli się swoją wiedzą.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie