TOP 10 seriali o seryjnych mordercach

seriale o seryjnych mordercach - Norman Bates, Hannibal Lecter, Joe Goldberg
Publicystyka Seriale

Zabójstwa to wyjątkowo popularny temat dla filmów i produkcji telewizyjnych. Postanowiłam więc sprawdzić najlepsze seriale o seryjnych mordercach.

Z jakiegoś powodu seriale i filmy o seryjnych mordercach powstają od dawna, a widzowie nadal nie mają dosyć. Być może to ze względu na dreszczyk emocji lub chęć wniknięcia w umysł tzw. psychopaty – trudno mi teoretyzować na temat przyczyn popularności produkcji tego typu. Skłamałabym zresztą, gdybym stwierdziła, że sama ich nie oglądam; rozpoczęcie prac na planie 4. sezonu serialu Ty to dla mnie akurat świetna wiadomość. Z tej właśnie okazji postanowiłam sprawdzić, jakie jeszcze seriale o seryjnych mordercach spotkały się z dobrymi opiniami widzów.

10. Ty (od 2018)

Joe Goldberg (Penn Badgley) mógłby wydawać się zwyczajnym młodym mężczyzną poszukującym miłości w świecie, w którym rządzą media społecznościowe, a książki są najwyżej modnymi akcesoriami. Jego dążenie do wyższych uczuć zmienia się jednak w obsesję na punkcie właściwej dziewczyny. Staje się nią Beck, studentka i aspirująca pisarka. Chcąc stworzyć z nią związek idealny, Joe nie cofnie się przed niczym; jest gotowy przekroczyć każdą granicę i usunąć wszystkie potencjalne przeszkody w imię subiektywnie postrzeganego wyższego celu.

9. The Following (2013-2015)

Gdy Joe Carroll (James Purefoy), dawny wykładowca uniwersytetu skazany za serię morderstw na swoich studentkach ucieka z więzienia, FBI zwraca się o pomoc do agenta, który go złapał (Kevin Bacon). Agent Ryan Hardy przebywa już jednak na emeryturze ze względu na stan zdrowia; poprzednie śledztwo w sprawie Carrolla zostawiło w nim trwały ślad. Obecnie musi mimo wszystko dołożyć najwyższych starań, aby znów znaleźć zabójcę, zwłaszcza że ten nie działa już sam; korzystając z dobrodziejstw technologii, stworzył swoisty kult złożony z innych seryjnych morderców.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie