Serial God of War powtórzy sukces The Last of Us? Amazon ma wielkie ambicje

Serial God of War ma powtórzyć sukces The Last of Us - obiecuje Amazon
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale

Serial God of War tworzony jest przez Amazona, ale osoby za niego odpowiedzialne mają wielkie ambicje. Szykuje się kolejny hit po The Last of Us?

Serial The Last of Us jest niezwykle wierny swojemu gamingowemu pierwowzorowi (no, w zdecydowanej większości), a podobne plany na swoją produkcję ma Amazon. Tak zapewnia nas szefowa Sony Pictures TV Studios, Katherine Pope.

Serial God of War podobny do The Last of Us od strony założeń

Już wcześniej jeden z szefów działu filmowego Amazona potwierdził, że God of War ma wiernie oddawać historię znaną z gier wideo. Chodzi tu jednak o tytuł z 2018 roku. Zgaduję, że zapewne cały pierwszy sezon skupi się na wydarzeniach z tego części, a ewentualna kontynuacja pokryje Ragnarok. Podobnie jest z serialem The Last of Us od HBO. Czy jednak Amazon potrafi powtórzyć sukces HBO?

W rozmowie z Deadline, Katherine Pope z Sony Pictures TV Studios jest kolejną osobą, która obiecuje sporo. Z jej słów wynika mniej więcej, że twórcy mają nadzieję stworzyć dzieło na miarę uwielbianego TLoU. Zamierzają więc nie tylko usatysfakcjonować fanów marki i graczy, ale także osoby, które wcześniej nie miały z nią wiele wspólnego.

Znam grę całkiem dobrze i jestem pod wrażeniem tego, co już robią w kwestii budowania tego świata i rozszerzania go, zachowując wszystkie wartości gry, ale także rozszerzając go tak, że jeśli nie znasz gry, to nadal będzie to naprawdę satysfakcjonujące widowisko samo w sobie.

– powiedziała Katherine Pope

Pope wydaje się osobą, która faktycznie może dopilnować, że Amazon odpowiednio zajmie się tym IP. Stwierdziła w tym samym wywiadzie, że GoW jest projektem, w który wkłada dużo pasji, bo od zawsze chciała go zobaczyć w formie serialu. Teoretycznie Sony zna już przepis na sukces, ale za TLoU od HBO odpowiadają naprawdę utalentowani twórcy – Neil Druckmann z Naughty Dog oraz Craig Mazin, producent uwielbianego Czarnobyla. W przypadku GoW ciężko mówić o nieznanych nazwiskach –  Rafe Judkins (Koło Czasu) został showrunnerem serii od Amazona, a Mark Fergus i Hawk Ostby (Iron Man, Ludzkie Dzieci) odpowiadają za scenariusz. Na razie serial jest jednak w powijakach, a do premiery raczej długa droga.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie