Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Sackboy: A Big Adventure bez trybu online na premierę

Sumo Digital zdradziło, że Sackboy: A Big Adventure zadebiutuje na rynku bez trybu online. Zostanie on dodany do gry w późniejszej aktualizacji.

Spin-off serii Little Big Planet to jedna z pierwszych, dużych premier nadchodzących na PlayStation 5. Produkcja celuje w dostarczenie spójnej, kooperacyjnej przygody.

Choć tryb co-op ma być jednym z trzonów rozgrywki w Sackboy: A Big Adventure, to Sumo Digital podzieliło się na oficjalnym blogu PlayStation dość niespodziewaną informacją.

Okazuje się, że gra zadebiutuje na rynku bez trybu online. Zostanie on do niej dodany w aktualizacji pod koniec 2020 roku. Dodatkowo wraz z sieciowym co-opem do gry trafi międzygeneracyjny multiplayer i transfer zapisów z PS4 na PS5.

To nieco dziwna decyzja. Najwyraźniej Sumo Digital nie wyrobili się z zaimplementowaniem modułu online do gry lub wymaga on dodatkowego szlifu. Niemniej dobrze, że sam tryb lokalnej kooperacji obejdzie się bez opóźnień, bo to właśnie on ma stanowić najbardziej istotny element gry.

Gra pozwoli na zabawę w maksymalnie czwórkę graczy i ma posiadać niepomijalne poziomy przeznaczone tylko i wyłącznie do zabawy w kilka osób. Może to przeszkadzać osobom szukającym jednoosobowej rozgrywki, ale jednocześnie jest dość zrozumiałe biorąc pod uwagę charakter gry.

Sackboy: A Big Adventure pojawi się na rynku 12 listopada. Gra trafi na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się