Rozwój postaci w Assassin’s Creed jeszcze nigdy nie był tak zaawansowany, jak w nadchodzącym Unity

Po raz pierwszy zajęto się tym aspektem naprawdę dogłębnie.

– Fani serii od dawna domagali się trybu współpracy oraz możliwości większego dostosowania postaci – podkreśla Alex Amancio, dyrektor kreatywny Assassin’s Creed: Unity. Twórcy zaznaczają, że wsłuchali się w nasze głosy i obiecują nam znaczący krok naprzód w zakresie rozgrywki. Najnowszy trailer tytułu skupia się właśnie na rozwoju postaci oraz możliwościach kooperacji.

Każdy Asasyn dysponuje podstawowym zestawem umiejętności w trybie: bojowym, nawigacyjnym oraz dyskretnym. – Te podstawę możecie rozwinąć dzięki talentom i doświadczeniu, co pozwoli wam stworzyć indywidualne zestawy umiejętności – tłumaczy Amancio dodając, że każda umiejętność lub wybrany atut ma wpływ na rozgrywkę.

Przykład? Jeśli zechcemy mieć przewagę taktyczną, która pozwoli zlikwidować cel w dużym tłumie, dobrze jest wyposażyć bohatera w kaptur zwiększający dyskrecję. Łatwiej przemkniemy wówczas niezauważenie i użyjemy Wzroku Orła z większej odległości.

Ponadto w Assassin’s Creed: Unity nie ma sztywno określonych klas ani ról postaci. Na początku rozgrywki wybierzemy jednak jedną z czterech umiejętności, która zapewni nam określone właściwości. Szczegóły na poniższym zwiastunie (są polskie napisy).

Assassin’s Creed: Unity – rozwój bohatera

Data premiery Assassin’s Creed: Unity została ustalona na 13 listopada tego roku. Tytuł wyjdzie na PC oraz konsole nowej generacji: PlayStation 4 i Xbox One.

Gra przeniesie nas na wiernie odwzorowane ulice Paryża, a fabuła opowie o niespokojnych latach Rewolucji Francuskiej pod koniec XVIII wieku. Podczas rozgrywki wcielimy się w Arno Doriana. Tutaj możecie zobaczyć, co mówi o nim Dan Jeannotte, czyli aktor użyczający Asasynowi głosu. Po więcej informacji ze świata Assassin’s Creed zapraszamy natomiast do wcześniejszych naszych newsów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet