Rockstar usuwa materiały współtwórcy GTA. „Próbują zablokować wszelkie publikacje dotyczące czyjejkolwiek pracy”

Rockstar Games blokuje materiały współtwórcy oryginalnego GTA
Newsy

Rockstar Games postanowiło zablokować dwa materiały opublikowane przez współtwórcę pierwszej odsłony Grand Theft Auto. Deweloper odniósł się do sprawy w mediach społecznościowych.

Mike Dailly pracował w DMA Design (dawnym Rockstar North) przy dwóch pierwszych odsłonach serii Grand Theft Auto. Deweloper zamieścił na swoim kanale YouTube materiały przedstawiające prototypową wersję hitu z końcówki lat 90-tych, a niedawno otrzymał tzw. copyright strike od Rockstar Games. Dailly sugeruje, że Rockstar usunęło też inne podobne materiały z sieci, choć na ten moment jego przypadek jest jedynym, o którym zrobiło się głośno.

Widzę, że Rockstar znowu przechodzi w tryb zj**a, wysyłając copyright strike dla każdego filmiku z GTA, który mogą znaleźć – włączając w to oba moje filmiki z prototypami. Tak więc teraz próbują zablokować wszelkie publikacje dotyczące czyjejkolwiek pracy nad grą – i wszelkich starych materiałów z procesu produkcji.

– napisał dawny deweloper DMA Design, Mike Dailly, na Twitterze

Pierwsze GTA to stareńka produkcja, której technologia nie robi już na nikim większego wrażenia, a więc ewentualny przeciek prototypów (tym bardziej w formie filmiku na YouTube, a nie samych plików) nie powinien być specjalnie szkodliwy dla Rockstar. Dlaczego więc studio postanowiło zablokować materiał dawnego współpracownika? To już wiedzą chyba tylko przedstawiciele producenta,

Możliwe też, że doszło do nietypowego błędu związanego z automatycznym wysyłaniem copyright strike. Takie przypadki się zdarzają, choć Rockstar Games i Take-Two Interactive są już znane ze swojego niezbyt przyjaznego podejścia do wszelkich materiałów związanych ze starszymi odsłonami GTA.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie