Robert Lewandowski szykuje własną grę. Oto Footbal Coach!

Robert Lewandowski jednak nie wyda swojej pierwszej gry. Wielka porażka
Mobile PC

Robert Lewandowski postanowił jeszcze bardziej zaangażować się w tworzenie gier wideo. Piłkarz założył własne studio i tworzy symulator trenera.

Jakiś czas temu Internet obiegła wieść mówiąca, że Robert Lewandowski zainwestował w branżę gier wideo i podpisał umowę z firmą Movie Games. Najsłynniejszy polski piłkarz najwyraźniej zauważył ogromny potencjał branży i postanowił pójść o krok dalej – założył własne studio deweloperskie. Zespół powstał we współpracy z dość znaną firmą PlayWay.

Spółka RL9Sport Games zajmie się produkcją Footbal Coach the Game. Będzie to symulator trenera piłki nożnej, który ukaże się w 2022 roku na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych.

https://youtu.be/2LQ_mTni8vI

Co ciekawe, Lewandowski nie będzie tylko biernym właścicielem studia. Piłkarz ma pełnić rolę konsultanta i udzielać się przy produkcji gry, co bez wątpienia doda jej wiarygodności.

Football Coach the Game ma być nie tylko menadżerem piłkarskim, ale przede wszystkim symulatorem pracy trenera. Dlatego poza kwestiami typowo piłkarskimi, jak taktyka, transfery czy trening, bardzo istotny będzie aspekt psychologiczny. Wpływanie na życie szatni. Relacje z zawodnikami i szefostwem. Budowanie autorytetu lidera. Zarządzanie atmosferą w drużynie nie tylko podczas meczu, ale wpływanie na nią również podczas sesji treningowych

– mówi opis gry

Jeśli ktoś jest zapalonym miłośnikiem piłki nożnej, to chyba jest to produkcja warta obserwowania. Kto wie, może Lewandowski stworzy prawdziwego molocha gamingu i w przyszłości jego gry staną się znane na całym świecie? 😉

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie