Red Dead Redemption na PS4 wygląda lepiej niż na Xbox Series X

Red Dead Redemption na PS4 wygląda o wiele lepiej niż na Xbox Series X
Newsy PS4 Xbox Series

Specjaliści z Digital Foundry przeanalizowali port Red Dead Redemption na PS4. Wychodzi na to, że gra wygląda o wiele lepiej niż w przypadku Xbox Series X.

Red Dead Redemption mogło dostać remake albo chociaż dopracowany remaster. Zamiast tego gracze otrzymali jednak zwykły port. No dobra – nie aż tak “zwykły”, bo posiadające parę usprawnień. W zasadzie to nawet o wiele więcej niż może się Wam wydawać. Na taki wniosek wpadli przynajmniej eksperci technologiczni z Digital Foundry.

DF wzięli pod lupę wersję gry na PS4, która jest podobno zdecydowanie wyraźniejsza od edycji nawet na Xbox Series X. Jakość obrazu oferuje “ostre i solidne” elementy geometryczne czy elementy przyrody jak trawę lub liście. Za to wersja na XSX jest nieco bardziej rozmyta, z “postrzępionymi krawędziami”. Nawet gdy RDR zostanie uruchomione na konsoli Microsoftu działającej w rozdzielczości 2160p z 2x MSAA.

Spora zasługa w tym dodanego w porcie wsparcia dla FSR 2. Technologia AMD oferuje więc wyraźnie lepszy obraz w porównaniu z oryginalną edycją gry odpaloną w ramach programu wstecznej kompatybilności na Xboksie.

Co ciekawe, sporo zmieniło się także w cieniowaniu. Cienie w edycji na XSX wciąż są rozmyte, mało wyraźne i po prostu dość brzydkie, gdy z kolei wersja na PS4 oferuje wyższą ich jakość dzięki “mapom cieni o znacznie wyższej rozdzielczości w każdej scenografii”. Warto dodać, że gra działa również na Nintendo Switch. DF uznało, że jest to “imponujący, godny uznania port” i to “lepszy niż na Xbox 360, porównywalny z PS4”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie