Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

„Red Dead Redemption 2 nie pobije sukcesu GTA V”

Wszystkie oczy już teraz zwrócone są w kierunku Rockstar Games. Dlaczego? Podczas zbliżających się targów E3, deweloper będzie miał dla nas kilka nowych wiadomości dotyczących Red Dead Redemption 2. W tym czasie analitycy zaczęli już debaty nad tym, jak będzie wyglądała sprzedaż nadchodzącej gry.

GTA V zarobiło 6 miliardów dolarów. RDR 2 nie powtórzy sukcesu?

Informacje odnośnie RDR 2 ujrzą światło dzienne na konferencji prasowej Sony. Pomimo zapewnień Rockstar, że kolejna część RDR będzie tak samo dobra jak pierwsza, to deweloperzy bez ogródek przyznają, że nie pobije ona popularności i rekordów GTA V. Tego samego zdania są analitycy. To jednak nie dziwi biorąc pod uwagę, że GTA V od dnia premiery sprzedało się w liczbie 90 milionów kopii. Przychody w wysokości 6 miliardów dolarów to kwota zawrotna i jak można przypuszczać, jeszcze przez długi czas żadna nowa gra nie zbliży się do tego wyniku. Nie wygląda więc również na to, że Red Dead Redemption 2 przebije sukces GTA V.

GTA V zdarza się tylko raz w życiu

W rozmowie z Market Watch, analityk Doug Creutz przyznał, że Red Dead Redemption 2 nie osiągnie takiego pułapu: To nie znaczy jednak, że Rockstar już nie będzie miał innych wielkich hitów. Zaznacza przy tym jednak, że nie liczyłby na bestseller w postaci kolejnego GTA. Przyrównuje to do pokrewnej gałęzi, jaką jest muzyka: Michael Jackson miał wiele hitowych albumów, ale „Thriller” był tylko jeden.

GTA V żyje dzięki GTA Online

Odnotowywane wysokie wyniki sprzedażowe GTA V następowały falowo. Miało to związek przede wszystkim z różnymi datami premier, uzależnionymi od platform, a później od doskonałej pieczy nad trybem GTA Online. Życie i sprzedaż tytułu wciąż trwa w dużej mierze właśnie dzięki rozgrywce w sieci, a także ogromnej liczbie modyfikacji wprowadzanych przez moderów.

Kody do GTA V. Kasa, nieśmiertelność, pojazdy

Red Dead Redemption 2 będzie bardzo udaną grą, mówi Doug Creutz

Jakkolwiek by to nie wyglądało, to wszystkie rewelacje Creutza są jednak poparte zapewnieniem, że Red Dead Redemption 2 nie jest skazane na stracenie. Nie trzeba być jednak analitykiem, aby przewidzieć, że gra zaliczy niesamowitą sprzedaż, biorąc pod uwagę jesienny termin jej premiery i samą sławę Rockstar. Już teraz można się spodziewać, że w pierwszych dniach sprzątniętych zostanie kilka milionów egzemplarzy. Jeśli dodatkowo Rockstar w tym przypadku będzie utrzymywał politykę DLC, sukces sprzedażowy może być już tylko większy. Mimo iż nie będzie to poziom zbliżony do GTA V, to z pewnością zawstydzi wiele innych tytułów, które podobnie jak RDR2 swoją premierę będą miały pod koniec roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%