PlayStation 5 PG

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 nie przegrzewa się dzięki ciekłemu metalowi. Oto test chłodzenia konsoli

Sony zdecydowało się zaimplementować w PS5 ciekawy system chłodzenia. Testy potwierdziły, że to idealne rozwiązanie dla konsoli.

Nowa konsola PlayStation została naprawdę nieźle zaprojektowana. Sprzęt cechuje bardzo wysoka kultura pracy i niski stopień nagrzewania, co stanowi miłą nowość po problematycznym pod tym względem PS4.

Piąte PlayStation działa ciszej i lepiej nie tylko ze względu na swoją nietypową budowę i ogromny wentylator. Japończycy pokusili się o dodatkowe chłodzenie swojej konsoli przy pomocy ciekłego metalu, a nie klasycznej pasty termoprzewodzącej.

Jeden z twórców kanału TronixFix postanowił sprawdzić, czy faktycznie to rozwiązanie sprawdza się lepiej względem standardowej opcji. W tym celu musiał podmienić płynny metal na pastę termoprzewodzącą w jednej z konsol.

Efekt końcowy nie jest specjalnie szokujący, bowiem faktycznie płynny metal sprawdza się znacznie lepiej w dbaniu o temperaturę sprzętu. Konsola ze standardowym rozwiązaniem Sony i wyłączonym wentylatorem działała 24% dłużej względem tej z nałożoną popularną pastą. Oczywiście wyłączenie wentylatora poskutkowało przegrzaniem się sprzętu w obu przypadkach.

Dodatkowo przy włączonym wentylatorze konsola z płynnym metalem wydzielała więcej ciepła na zewnątrz, jednak była chłodniejsza w środku.

Sony nie postawiło więc na takie rozwiązanie w celu chwalenia się bądź co bądź nową technologią, a dla faktycznych efektów. Omawiany test możecie obejrzeć poniżej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się