Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 nagra Wasz głos, kiedy zdobędziecie trofeum. Ciekawa funkcja w konsoli Sony

Okazuje się, że PS5 przechwytuje dźwięk z mikrofonu, kiedy zdobywamy trofeum. Sony pozwoli przywołać wspomnienia towarzyszące Wam przy grze.

Zmiany w systemie trofeów na PlayStation 5 opiewają nie tylko w czysto kosmetyczne nowości, ale też kilka praktycznych rozwiązań. Konsola przechwytuje obraz w momencie zdobycia trofeum i okazuje się, że nie jest to jedyny sposób na przechwycenie growych emocji.

Jeden z użytkowników Reddita podzielił się dość zabawnym nagraniem. Okazuje się, że PS5 nagrywa po zdobyciu trofeum nie tylko obraz, ale też dźwięk z mikrofonu. W tym przypadku konsoli udało się uchwycić moment radości po pokonaniu bossa. Reakcja gracze jest bezcenna. Zobaczcie sami.

Pokonanie trudnego przeciwnika w Demon’s Souls często wywołuje dość dynamiczne odruchy i nie ma w tym nic dziwnego. Gry wideo to chyba jedyne medium, które potrafi wywoływać aż tak intensywną reakcję. Z pewnością w sieci pojawi się sporo kompilacji zbierających dziesiątki tego typu filmików.

Oczywiście nagrywanie momentu zdobycia trofeum da się wyłączyć, jeśli chcecie oszczędzić nieco miejsca na dysku PlayStation 5. Możecie to zrobić w ustawieniach konsoli, a konkretnie w sekcji transmisji i nagrań.

Jeśli jednak lubicie przechowywać takie nietypowe, gamingowe wspomnienia, to warto korzystać z tej funkcji. To niby tylko ciekawostka, ale jednak całkiem sympatyczna.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się