PS5 dostanie oficjalnie licencjonowane dyski SSD. Cena zwala z nóg

PS5 po niecałych dwóch latach traci jedną z funkcji
Newsy PS5

PS5 wreszcie ma dostać oficjalne licencjonowane dyski SSD. Western Digital zaprezentowało modele, które powstały we współpracy z Sony.

Użytkownicy PlayStation 5 mogą już od dawna cieszyć się dodatkową przestrzenią dzięki dyskom SSD. Do tej jednak pory nie powstało żadne urządzenie posiadające „certyfikat” kompatybilności z konsolą. Na szczęście Western Digital i Sony nawiązały współpracę, czego efektem mają być WD_BLACK SN850 NVMe SSD.

Firmy dumnie ogłaszają, że dołożyły wszelkich starań, aby nowe dyski były w pełni kompatybilne ze wszystkimi funkcjami PS5. Przeprowadzono testy, dzięki którym zbadano ich wydajność. Rzekomo mają sprostać nawet najbardziej intensywnemu użytkowaniu konsoli. W testach inżynierowie mieli przyjrzeć się setkom najbardziej wymagających gier spośród wszystkich gatunków.

Wszystko to brzmi świetnie, ale jak to działa w praktyce? WD chwali się, iż nowe SSD mają prędkość odczytu sekwencyjnego 7000 MB/s i 5300 MB/s zapisu. Dzięki technologii PCIe Gen4 gry powinny wczytywać się jeszcze szybciej. Zadbano również o dodatkową diodę LED oraz radiator.

Problem w tym, że cena… dosłownie zwala z nóg. Model oferujący pojemność rzędu 1 TB wyceniono na 1079,99 zł. Edycja 2 TB wydaje się przy tym znacznie bardziej opłacalnym zakupem, choć i tak wcale nie tanim. 2 TB kosztują bowiem 1699,99 zł. Przypominamy, że niebawem zadebiutuje też nowa linia sprzętu dla graczy od Sony – Inzone.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie