Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 – chcesz cichszy model? To loteria

Okazuje się, że PS5 jest sprzedawane w dwóch różnych wersjach, z czego jedna działa zauważalnie ciszej. Sony ukryło istotną informację.

Walka pomiędzy konsolami nowej generacji jest bardzo wyrównana. PlayStation 5 oferuje szeroką gamę tytułów ekskluzywnych i świetny kontroler, a Xbox Series X jest bardziej wydajny i działa nieco ciszej.

Co ciekawe, PS5 potrafi działać ciszej lub głośniej zależnie od modelu konsoli. Bynajmniej nie chodzi tu o różnice pomiędzy wersją Digital i standardową.

Okazuje się bowiem, że głośność waszej konsoli jest zależna od… szczęścia. W nowym sprzęcie Sony użyto dwóch różnych modeli wentylatorów, z czego jeden cechuje nieco lepsza kultura pracy. Jak podaje portal LesNumeriques, różnica przy porównaniu jest zauważalna właściwie od razu.

Wentylatory różnią się budową. Jeden z nich posiada 24 ostrza, a drugi jedynie 17
Źródło: LesNumeriques

Sony nie wyróżnia w żaden sposób wersji z głośniejszym wentylatorem, co może nie spodobać się fanom cichego sprzętu. Co prawda konsole wciąż nie są specjalnie głośne, ale chyba każdy wolałby dostać „lepszy” model nowej konsoli. Jedynym sposobem na identyfikację wentylatorów jest rozkręcenie sprzętu.

Nie wiadomo z czego dokładnie wynika taki stan rzeczy. Bardzo możliwe, że wentrylatorów pochodzą z dwóch różnych fabryk lub chłodzenie konsoli zostało przeprojektowane już po wyprodukowaniu sporej ilości komponentów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się