Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Tagi:

PS4 obchodzi 5. urodziny, a Sony ujawnia garść ciekawostek

PS4 kończy dzisiaj 5 lat, zatem to dobry czas na szybkie podsumowanie dorobku sprzętu. Sony wypuściło z tej okazji infografikę.

Dokładnie 5 lat temu (15 listopada 2013 roku) konsola PS4 została wpuszczona na amerykański rynek. Dwa tygodnie później (29 listopada) doczekaliśmy się premiery w Europie. Wrzesień 2016 roku przyniósł ze sobą z kolei debiut PS4 Pro Slim, a w listopadzie tego roku pojawiła się najmocniejsza wersja, czyli PS4 Pro.

Sony postanowiło uraczyć nas infografiką z okazji urodzin czwóreczki, która została opublikowana na oficjalnym blogu PlayStation. Sporo ciekawych rzeczy można się z niej dowiedzieć, np. że od premiery sprzedano 86 mln egzemplarzy PlayStation 4 oraz ponad 777,9 mln pudełkowych wersji gier. System PS4 doczekał się w tym czasie 11 dużych aktualizacji.

Poznaliśmy też najchętniej kupowane gry na PS4. Oto lista:

  1. Call of Duty: Black Ops III
  2. Call of Duty: WWII
  3. FIFA 17
  4. FIFA 18
  5. Grand Theft Auto V

Zdziwieni, że na szczycie Call of Duty: Black Ops III? Ta marka na prawdę ma moc! Przy okazji Sony zapowiedziano… Call of Duty: Black Ops 4 PS4 bundle. Zestaw będzie dostępny do kupienia od 27 listopada. W pudełku znajdziemy czarny model PS4 z dyskiem 1 TB oraz pudełkową wersję Black Ops 4.

Urodziny-PS4
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%