Duży problem PS3 i PS Vita. Gry „wygasają” i nie da się ich odpalić

PS3 i PS Vita - PG
PS Vita PS3

Posiadacze PS3 i PS Vita zgłaszają, że mają problem z uruchomieniem niektórych gier w wersjach cyfrowych. PlayStation nie zareagowało na liczne prośby o pomoc.

W sieci pojawiają się zrzuty ekranu z dwóch wspomnianych konsol, na których widzimy, że licencja na gry wygasła. Dotkniętych problemem produkcji nie da się uruchomić i nie pomaga ani ponowna instalacja, ani odnowienie licencji.

Problem dotyczy wielu tytułów, w tym chociażby Final Fantasy IX, Super Street Fighter IV Arcade Edition, Gex 3: Enter the Gekko i Chrono Cross. Szczególnie często wymieniane są gry od japońskich wydawców, a także tytuły z biblioteki PS1. Nie wiadomo jednak czy to zbieg okoliczności, czy wszystkie problematyczne gry są ze sobą powiązane. Niektórzy zgłaszają nawet, że usterka dotknęła całej ich biblioteki gier cyfrowych.

Na razie w sieci nie pojawiło się żadne działające rozwiązanie problemu. Co więcej, niektórzy gracze skontaktowali się bezpośrednio z PlayStation i otrzymali jedynie dość standardowe odpowiedzi od pomocy technicznej – żadna nie okazała się pomocna. Miejmy nadzieję, że Sony wkrótce zajmie się problemem. Wygląda na to, że usterka dotyczy bardzo wielu osób.

To nie pierwszy duży problem PS3 i PS Vita w ostatnim czasie. Rok temu gracze donosili o kłopotach z działaniem PlayStation Plus na tych konsolach.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie