PS1 uruchomione na 420-calowym telewizorze to jedna z najpiękniejszych rzeczy w internecie

PS1 na 420-calowym to jedna z najpiękniejszych rzeczy w internecie
Newsy Retro Technologie

Sony postanowiło zrobić graczom nostalgiczny prezent. Firma uruchomiła PS1 na 420-calowym telewizorze. Efekt jest przepiękny, ale chcę więcej.

Pamiętacie jeszcze erę pierwszego PlayStation? PS1 okazało się nie tylko hitem, ale preludium do wielu lat konsol PlayStation, które niepodzielnie królują w naszych domach. Wtedy jednak ciężko było mówić o HD. Po części to „sprawka” samej konsoli, ale telewizory w tamtych latach również nie grzeszyły rozdzielczością.

W 1994 roku królowały bowiem modele CRT, tak zresztą odmienne od dzisiejszego standardu. Kineskopy mają jednak swój urok i po dziś dzień uwielbiane są przez wielu fanów retro technologii. Tyle że młodsi gracze raczej nie wyobrażają sobie, aby cisnąć w takiego Silent Hilla na 20 calach, prawda? Dlatego Sony postanowiło zrobić ukłon w stronę fanów PS1, a także i miłośników nowych technologii.

Krótkie wideo pokazujące włączenie PS1 na 420-calowym telewizorze szybko stało się hitem sieci. Wcale się nie dziwię, bo całość zaczyna się od wywołującego falę nostalgii charakterystycznego „klika” przy włączaniu sprzętu. Potem nie jest wcale gorzej, a nasze uszy mogą usłyszeć legendarny dźwięk, któremu towarzyszy niemniej legendarny ekran startowy. W pewien sposób wydaje się to dziś zabawne, ale pierwsze PlayStation w zestawieniu z takim bydlakiem (piszę o TV, rzecz jasna) zakrawa na niezamierzenie śmieszny żart.

Szkoda tylko, że samo włączenie sprzętu to wszystko, co zaoferuje nam viralowy filmik Sony. Chętnie ujrzałbym na tym telewizorze uruchomione gry, w tym klasyki w postaci Tekkena 3, Metal Gear Solid czy nawet wspomnianego już Silent Hilla. Być może firma skuszona takim odzewem społeczności, pokusi się o nagranie drugiej części wideo.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie