Gracze podają sposób, jak kupić PS Plus na rok za 120 zł. U niektórych działa!

Abonament PS Plus w promocji
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Powracamy do tematu nieszczęsnej promocji na PS Plus. W PlayStation Store niższa cena na roczną subskrypcję obowiązuje do 20 grudnia.

Dwa dni temu wspominałem o świetnej okazji na PS Plus. Roczne subskrypcje Essential, Extra oraz Premium można nabyć w PS Store taniej o 120 zł. Za najniższy próg Plusika wychodzi zatem jedynie 120 zł, zamiast standardowych 240 zł. Problem w tym, że nie każdy może skorzystać z promocji. Choć ta dotyczy ponoć tylko nowych użytkowników, wcale tak nie jest!

PS Plus za 120 zł. Nie działa, co zrobić?

Zatem po kolei – ponoć z promocji mogą skorzystać jedynie nowi użytkownicy, lecz wiemy już, że tak nie jest. Nie każdy gracz, który nigdy nie posiadał Plusa, widzi bowiem obniżone ceny. Po drugie, powracający użytkownicy, którym skończył się abonament, też czasem mogą skorzystać z promocji, ale nie wszystkim to działa.

Zarówno pod moim wcześniejszym newsem, jak i pod wpisem na FB oraz na forum Reddit, gracze dzielą się uwagami. Szukają przy tym sposobu, jak skorzystać z promocji. Zebrałem kilka rad, które w niektórych przypadkach zadziałały.

  • Niektórzy powracający użytkownicy PS+ twierdzą, że udało im się zobaczyć niższe ceny i zapłacić mniej, jeśli odwiedzili PlayStation Store w trybie incognito przeglądarki internetowej;
  • Jeden z graczy potwierdził, że anulował miesięczną subskrypcję, po czym na następny dzień kupił roczną (w trybie incognito) za 120 zł. Musiał odczekać jednak dobę, żeby zobaczyć obniżone ceny.
  • Spróbujcie też sprawdzić cenę przez aplikację PlayStation, a nie przeglądarkę. Jeden z graczy pisze, że w aplikacji wyszukał Plusa w PS Store, kliknął, został przekierowany i wreszcie zobaczył zniżkę. Wcześniej wielokrotnie próbował skorzystać z promocji przez przeglądarkę internetową, lecz daremnie;
  • Jeden z naszych czytelników sugeruje, że może trzeba wyłączyć automatyczne odnawianie subskrypcji, żeby zobaczyć promocyjne ceny. Warto spróbować.

Nie wiadomo, jaki jest klucz doboru, że ktoś może, a ktoś nie może kupić PlayStation Plus w promocji. Opłacałem plusa ponad 10 lat bez przerw. Skończył mi się 7 grudnia. Teraz wykupiłem extra za 280 zł. Wydaje mi się, że promocja jest właśnie dla takich kont, które długo miały plusa a teraz zrezygnowały. Nie dla nowych, nie dla takich, co mieli plusa przez miesiąc. To jest promocja na zatrzymanie odpływu z usługi starych użytkowników. Albo to przypadek – pisze nasz czytelnik.

Kto wie, może coś w tym jest. Możliwe też, że zamieszanie z promocją jest spowodowane przez błąd, z którym, mam nadzieję, obsługa techniczna PlayStation upora się jak najszybciej.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie