W gry z droższych pakietów PS Plus pograsz offline, lecz jest jedno spore „ale”

PS Plus
Newsy PS4 PS5

PlayStation potwierdziło, że gry z PS Plus Premium oraz Extra będą dostępne offline, lecz pojawi się pewien niewygodny kłopot, który może utrudnić życie niektórym graczom.

Jeśli pobierzecie grę z progu Extra lub Premium, będziecie mogli grać w nią offline bez problemu… przez tydzień. Po upływie siedmiu dni będziecie musieli zalogować się do PSN, aby konsola mogła potwierdzić, że wciąż subskrybujecie PlayStation Plus. Jeśli więc planujecie zabrać swoją konsolę w podróż, upewnijcie się, że będziecie mieli przynajmniej chwilowy dostęp do internetu.

Tak (możesz grać w gry z PS Plus offline – red. ). Jeśli jednak grasz w pobraną grę z katalogu gier w planach PlayStation Plus Extra oraz Premium/Deluxe, musisz łączyć się z PSN co siedem dni, aby potwierdzić swoje członkostwo w PlayStation Plus i zachować dostęp do gry.
Uwaga: ten krok jest wymagany tylko w przypadku tytułów z katalogu gier w planach PlayStation Plus Extra i Premium/Deluxe. Nie dotyczy to comiesięcznych gier do pobrania dostępnych w ramach PlayStation Plus Essential.

– czytamy na blogu PlayStation

Oczywiście opisywana powyżej praktyka jest jak najbardziej zrozumiała. Sony broni się w ten sposób przed nieuczciwymi graczami, którzy chcieliby korzystać z pobranych produkcji nawet po wygaśnięciu subskrypcji.

Nowa wersja PlayStation Plus będzie dostępna w Polsce 23 czerwca. Niektórzy gracze już teraz korzystają z usługi i w sieci pojawiła się nawet prezentacja azjatyckiej oferty – znajdziecie ją w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie