Kolejna wada nowego PS Plus. Niektóre gry stracą dodatkową zawartość

PS Plus - PS3
Newsy PS4 PS5

Sony potwierdziło, że niektóre gry z nowego PS Plus nie otrzymają wsparcia DLC. Wiele tytułów może sporo na tym stracić.

Kłopot dotyczy gier, które będą dostępne tylko i wyłącznie w ramach streamingu, a więc tytułów z PlayStation 3. Niektóre produkcje z PS4 również można streamować na swoją konsolę, lecz można je też pobrać, dzięki czemu możliwe jest zaopatrzenie się w DLC.

Jeśli spojrzymy na listę gier z PS3, które ogramy w nowym PlayStation Plus, zauważymy, że w ofercie jest wiele produkcji, które otrzymały dodatki. Choć wiele z nich to mało wnoszące urozmaicenia zawartości, nie brakuje przypadków, w których DLC potrafiło znacząco rozbudować zawartość.

Świetnym przykładem jest cenione przez graczy Asura’s Wrath. Tytuł otrzymał rozszerzenia, które pozwalają na poznanie prawdziwego zakończenia historii. DLC do gry nie trafiły do żadnego zbiorczego wydania, więc gracze, którzy zapoznają się z tytułem w PS Plus, nie ujrzą ostatecznego zwieńczenia historii. Takim osobom pozostanie jedynie zapoznanie się z zawartością za pośrednictwem oryginalnego PlayStation 3, emulatora lub materiału na YouTube.

Innymi wartymi wspomnienia grami są Tokyo Jungle, MotorStorm Apocalypse oraz Castlevania: Lords of Shadow 2, które również otrzymały DLC znacznie wzbogacające zawartość i trafią do Plusa. Ich cyfrowe rozszerzenia najpewniej nie trafią do PS Plus Premium, a więc jeśli kiedyś dojdzie do wyłączenia PS Store na PS3, przepadną i zapoznanie się z nimi będzie niemożliwe.

Oczywiście niewykluczone, że gry z PS3 będzie można w przyszłości pobrać w ramach PS Plus i otrzymamy też dostęp do DLC, ale PlayStation jeszcze tego oficjalnie nie potwierdziło. Póki co brak wsparcia dla cyfrowych dodatków jawi się jako spora (choć nie jedyna) wada nadchodzącej przebudowy usługi.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie