Ostrzeżenie dla posiadaczy PS Plus. „Obciążyli mnie pełną ceną”

Logo Abonament PS Plus dostępne na PS4 i PS5 z ogromną ilością pieniędzy wokół
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Powraca temat niechcianego odnawiania subskrypcji PS Plus. Warto zatem jeszcze raz sprawdzić, czy na pewno masz wyłączone automatyczne wznawianie abonamentu.

Na forum Reddit rozgorzała dyskusja dotycząca automatycznego odnawiania PS Plus. Jeden z graczy złości się, że mimo wyłączenia opcji, ta sama się włączyła. To jak to z tym jest?

PS Plus i anulowanie automatycznego odnawiania

Zacznę od tego, że zawsze kiedy kupisz PS+, opcja odnawiania jest włączona. Kiedy dodasz kartę kredytową/debetową jako formę płatności, po roku z automatu zostaną z niej ściągnięte środki na przedłużenie abonamentu. Gracze o tym wiedzą i ci bardziej ogarnięci wyłączają odnawianie, albo po prostu nie dodają kart jako formy płatności. Okazuje się jednak, że niektórzy są teraz zaskoczeni, bo WYŁĄCZYLI opcję, a jest WŁĄCZONA.

Oto historia jednego nieszczęśnika z Reddit:

W poprzedniej iteracji PlayStation Plus moje konto miało ustawione ręczne odnawianie. Tak się składa, że moje odnowienie zawsze wypadało w okolicach Czarnego Piątku, więc w grę wchodziła zniżka. W ostatnich miesiącach odkryłem, że tak naprawdę nie używam abonamentu zbyt często i po prostu zamierzałem pozwolić mu wygasnąć. Kiedy Sony przeszło na trzy poziomy PS Plus, zresetowało ręczne odnawianie do automatycznego bez ostrzeżenia. I, żeby zniewaga była bardziej dotkliwa, obciążyli mnie pełną ceną, mimo że w tamtym czasie nadal dostępna była zniżka na Czarny Piątek. Na szczęście zauważyłem to przed upływem 2-tygodniowego okresu karencji i kazałem im cofnąć opłatę, ale chciałem poinformować każdego, kto jeszcze nie odnowił subskrypcji, o tej podstępnej zmianie.

Reddit

W wątku pojawiły się też inne podobne głosy. Ktoś donosi, że kupił kolejny rok Essential ze zniżką, a oni włączyli automatyczne odnawianie bez mojej zgody.

A może sam zaakceptowałeś zmianę?

Jeden z graczy zauważył, że Sony wcale nie zmieniło narzekającym odnawiania subskrypcji na automatyczne. Sami to zrobili.

Nie, nie zmienili ci na automatyczne odnawianie, sam to zrobiłeś – kiedy PS Plus ponownie się uruchomiło, wysłali ci komunikat, wyjaśniając, że zmienia się na automatyczne odnawianie, chyba że zrezygnujesz. Informacja była bardzo mała na samym dole – prawdopodobnie kliknąłeś X i zaakceptowałeś automatyczne odnowienie nawet o tym nie wiedząc.

Reddit

Zatem radzę Wam – sprawdźcie u siebie, czy opcja automatycznego odnawiania jest wyłączona. Można to zrobić z poziomu konsoli (pod avatarem opcja Zarządzaj członkostwem, a następnie Subskrypcja) lub poprzez PS Store (kliknij na nazwę konta w prawym górnym rogu, a potem na Zarządzanie subskrypcjami).

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie