Producenci Star Citizen uspokajają: Cloud Imperium nie zostanie sprzedane

Chris Roberts informuje, że wszelkie pogłoski na ten temat były nieprawdziwe.

Wielu graczy oczekujących Star Citizen wyrażało na forach internetowych obawy jakoby studio odpowiedzialne za tytuł, mogło zostać wykupione. Niepokój miał związek z przejęciem Oculus Rift przez Facebooka. Niektórzy sądzili, że może w tym przypadku mieć miejsce analogiczna sytuacja. Deweloperzy pracujący nad kosmicznym symulatorem zgromadzili już niebagatelną sumę 41 milionów dolarów by stworzyć grę, przez co mogli się stać w oczach wielu firm łakomym kąskiem.


Chris Roberts odpowiada zatroskanym internautom, że Cloud Imperium na pewno nie zostanie przez nikogo wykupione i tego typu decyzje nie są brane pod uwagę. Zespół nie potrzebuje bowiem bogatego sponsora by zrealizować swoje marzenia i wydać Star Citizen. Pozycja pozostanie tytułem w pełni niezależnym, a środki zebrane przez fanów w zupełności wystarczą by stworzyć produkt i utrzymać serwery.

Jednocześnie Roberts  wcale nie krytykuje zespołu Oculus Rift odpowiedzialnego za tworzenie wirtualnych gogli. Rozumie, że ich decyzja miała charakter biznesowy i odsprzedanie firmy Facebookowi zapewni lepsze dostosowanie się do wymagań rynku. Tworzenie tak innowacyjnych urządzeń jak okulary mające pozwolić nam przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości wymaga zainwestowania setek milionów dolarów w projekt.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet