Premiery na PS5 w 2021 roku. Sony dzieli się planami

0 komentarzy

Sony podzieliło się swoimi planami na 2021 rok. Premiery na PS5 zapowiadają się bardzo dobrze i zdecydowanie będzie w co grać.

PlayStation 5 debiutuje w Polsce już 19 listopada. Konsola zbiera przychylne opinie testerów i wiele wskazuje na to, że to udany sprzęt nowej generacji. Dla wielu osób mimo wszystko najważniejsza jest nie specyfikacja PS5, a gry, które pojawią się na platformie Sony.

Wraz z konsolą na rynku pojawią się Demon’s Souls Remake, Sackboy: A Big Adventure i Spider-Man: Miles Morales, a to jeszcze nie wszystko. Producent podzielił się swoimi planami wydawniczymi na 2021 rok i trzeba przyznać, że to będzie naprawdę bogaty start dla dziewiątej generacji.

Potwierdzono, że na pierwszą połowę roku zaplanowano Gran Turismo 7, Ratchet & Clank: Rift Apart i Returnal. Zabrakło tu naprawdę obszernych tytułów, ale nic dziwnego. Rok 2020 był dla graczy szalenie intensywny i przyda się chwila wytchnienia, a przed nami jeszcze Cyberpunk 2077.

Druga połowa roku to przede wszystkim powrót Aloy wraz z Horizon Forbidden West. Gra zadebiutuje również na PS4 i będzie jednym z ostatnich tytułów ekskluzywnych na czwarte PlayStation.

To oczywiście jeszcze nie koniec. Wciąż nie wiemy w której połowie roku zadebiutuje nowa odsłona God of War, jednak można się spodziewać, że gra ukaże się nieco później niż Horizon.

Pierwszy rok obecności PS5 na rynku zapowiada się więc całkiem obiecująco. Ciekawe, czy taka tendencja utrzyma się także w późniejszych latach.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się