Premiery gier obecnego tygodnia. 5 solidnych tytułów, ale jeden nie spodoba się Kościołowi

premiery gier październik 2022
Premiery gier Premiery tygodnia

Będzie pierwsza ekskomunika na grę? Chyba nie, ale w pozostałe nowości możecie grać bez obaw. Oto najciekawsze premiery gier na październik 2022.

Księża płakali jak trailer jednej z nadchodzących gier oglądali, choć możliwe, że ze śmiechu. Bo jednak kilka nowości zapewni nam ubaw po pachy, dynamiczną rozgrywkę pełną emocji w kosmosie i na pustyni. a też strzelania co nie miara. O szczegółach dowiecie się poniżej, a jeśli chcecie poznać wszystkie premiery października, to klikać TU!

Najlepsze premiery gier październik 2022 – przegląd tygodnia


Marauders

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 3 października (wczesny dostęp)
Producent: Small Impact Games
Wydawca: Team17

Dla kogo jest nadchodzące Marauders? Bez owijania w bawełnę, to raczej tytuł skierowany dla fanów strzelanek sieciowych. Gracze biorący udział w zamkniętych testach, które odbyły się w maju, dość często porównywali grę do popularnego Escape From Tarkov. Niemniej oba tytuły mają jakkolwiek odmienny klimat – w tym przypadku tłem fabularnym jest alternatywna rzeczywistość lat 90., gdzie walczymy o łupy w przestrzeni kosmicznej. Podczas rozgrywki napadamy na fregaty i mierzymy się z AI oraz innymi zespołami graczy, dla których cel jest ten sam – złupić i uciec. Miła odmianą jest to, że możemy sterować własnym statkiem kosmicznym i dokonywać abordaży.


Dakar Desert Rally

Platformy: PC, PS5, PS4, XONE, XSX
Data premiery: 4 października
Producent: Saber Porto / Bigmoon Entertainment
Wydawca: Saber Interactive

Teraz pomówmy o rajdach na pustyni, testujących sprawność ludzi, wytrzymałość na zmienne warunki pogodowe, odbywające się z dala od cywilizacji. W Dakar Desert Rally w wersji wirtualnej nie poczujemy piasku w ustach, żaru z nieba ani sytuacji zagrażających życiu, ale wiele z trudności (wynikających z jazdy w trudnych warunkach pogodowych) twórcom gry podobno udało się odtworzyć. Dużo uwagi poświęcono na system awarii i naprawy samochodu lub motocykla, co zwiększa poziom trudności wyścigu. A jako że jest to tytuł na licencji, możemy pokierować prawdziwymi maszynami, wcielić się w znanego kierowcę i zobaczyć wiernie odtworzone etapy rajdu.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie