Premiery gier październik 2022. 10 superhitów, od których przyspieszy bicie serca

premiery gier pazdziernik 2022
Premiery gier Premiery miesiąca

W tym miesiącu na bogato dla graczy PC, PS5, XSX, a nawet Switch. Wydamy majątek na premiery gier na październik 2022, ale bez żalu i płaczu.

Podobno dobrego towaru nie trzeba reklamować, bo i tak rozejdzie się jak na pniu. W październiku chyba dojdziemy do takiego punktu, że wymienię gry zaledwie z tytułu, a Wy po prostu się na nie rzucicie. Przed nami jeden z najlepszych miesięcy od dłuższego czasu i radzę napawać się tą chwilą jak najdłużej!

Najlepsze premiery gier październik 2022 – TOP 10


Overwatch 2

Platformy: PC, PS5, PS4, XONE, XSX, Switch
Data premiery: 4 października (wczesny dostęp)
Producent: Blizzard Entertainment
Wydawca: Blizzard Entertainment

Blizzard dwoił się i troił, by przedstawić Overwatch 2 jako pełnoprawną grę, następczynię sieciowego FPS-a, który swego czasu zgarnął tytuł najlepszej gry w kategorii Gra Roku i Najlepsze Gra E-sportowa. Czy powtórzą sukces z 2016 roku? Konkurencja nie śpi, lecz i ten producent nie zamierza wypuścić tej samej produkcji. Zmienili podejście do kampanii fabularnej (w końcu jako stały tryb z misjami i scenami przerywnikowymi), zwiększyli liczbę postaci (do weteranów serii dodali całkiem nowe modele). Mają jeszcze jednego asa w rękawie, czyli zmieniony model dystrybucji – na start jako free-to-play z dwoma rodzajami przepustek sezonowych.


Scorn

Platformy: PC, XSX
Data premiery: 14 października
Producent: Ebb Software
Wydawca: Ebb Software

Jest wiele czynników, które przemawiają za tym, że Scorn nie skończy jako laurka grozy, składana w hołdzie H.R. Gigera i gatunku horroru sc-fi. Przez te obrzydlistwa pokazane w trailerach, ekspresje środowiska i brutalną rozgrywkę przebija się unikalny klimat. Jest w niej tak duszno jak w saunie, a na pewno intryguje za sprawą niewiadomych w wątku fabularnym. Zważywszy na to, że twórcy poświęcili na projekt ponad 8 lat pracy, w dzień premiery przekażą nam dzieło niby sztukę, z dużą interaktywnością świata, zagadkami i motywem podróży, podczas której nasze skupienie odegra ważną rolę w mrocznej historii.


A Plague Tale: Requiem

Platformy: PC, PS5, XSX, Switch
Data premiery: 18 października
Producent: Asobo Studio
Wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive

ZAMÓW – A Plague Tale: Requiem na PS5

ZAMÓW – A Plague Tale: Requiem na XSX

Niektórzy dopatrują się w A Plague Tale średniowiecznej wersji The Last of Us. Wynika to z podobnego motywu przetrwania, elementów skradankowych i ścisłego powiązania rozgrywki z nieco filmową narracją. Opowieść oferowana w kontynuacji raczej nie zburzy tego wizerunku, a rzec można uwzniośli jej główne zalety. Doczekamy się lepszej oprawy graficznej, nowych rozwiązań walki o przetrwanie (obsługiwanie kuszy), większej swobody w systemie skradankowym. Na osobny akapit zasługuje złowroga horda szczurów, która tym razem będzie jeszcze liczniejsza i dopracowana pod kątem animacji zachowania.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie