Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Premiery gier nowego tygodnia. Oto 5 ciekawych tytułów

Sprawdźcie co tym razem przygotowali producenci. Wybieramy 5 interesujących gier, które mają premierę w tym tygodniu.

Nasze zestawienie rozpoczynamy od dodatku do popularnego The Elder Scrolls Online.

1. The Elder Scrolls Online: Greymoor (PS4/Xbox One)

DLC zadebiutowało niedawno na komputerach PC, a w czerwcu zobaczymy je również na PlayStation 4 i Xbox One. W The Elder Scrolls Online: Greymoor możesz odkryć skute lodem regiony zachodniego Skyrim i podziemny mrok Blackreach, co oznacza, że jest to jak dotąd największa grywalna przestrzeń, jaka pojawiła się w jednym rozdziale.

W zachodnim Skyrim znajdziemy twierdze Haafingar, Hjaalmarch i Karthald oraz takie miejsca jak portowe miasto Solitude, Dragon Bridge czy miasteczko Morthal. Choć górzyste, chłodne i nieprzystępne (oczywiście nie dla Nordów), zachodnie Skyrim jest jednocześnie przepiękne dzięki ośnieżonym wierzchołkom gór, nizinnym lasom i cieplutkim domostwom. Jeśli graliście wcześniej w The Elder Scrolls V: Skyrim, większość tego obszaru i jego lokacje mogą być dla was znane, a kilka ważnych różnic na pewno odkryjecie na własną rękę.

Oprócz zachodniego Skyrim Greymoor odsłania przed graczami również podziemną krainę Blackreach. Ten gigantyczny kompleks zawiera wiele wspaniałych skarbów do odkrycia przez śmiałych eksploratorów, ale też czyhają w nim przerażające niebezpieczeństwa. Pełne gigantycznych stalagmitów, bioluminescencyjnych grzybów, krasnoludzkich ruin i pieczar (zarówno kolosalnych, jak i klaustrofobicznych) Blackreach jest równie zróżnicowane i przepiękne jak świat na powierzchni – tylko się nie zgubcie!

 • Platformy: PC, PS4, Xbox One
 • Data premiery na konsolach: 9 czerwca
 • Producent: ZeniMax Online Studios
 • Wydawca: Bethesda Softworks

2. Europa Universalis IV: Emperor

Europa Universalis IV: Emperor to już 13. duży dodatek do popularnej strategii Europa Universalis 4. Europa Universalis IV: Emperor oferuje nowe i pogłębione opcje rozgrywki, której celem jest zdominowanie świata w epoce wczesnej nowożytności. Czy zdołasz utrzymać władzę na przestrzeni wieków?

W dodatku Emperor poświęcono zdecydowanie więcej uwagi narodom Europy Środkowej: katolickie państwa w Europie działają w bardziej zaawansowany sposób, a Świętym Cesarstwem Rzymskim gra się energiczniej i bardziej interaktywnie. Rewolucje szerzą się w zastraszającym tempie, wymagając natychmiastowego działania od krajów, które chcą stawić opór gorączkowym wezwaniom do głębokich zmian. Stare mechanizmy rozgrywki zostały przeprojektowane, a na przykuwającej uwagę odświeżoną szatą graficzną mapie kontynentu pojawiły się nowe opcje.

 • Platformy: PC
 • Data premiery na konsolach: 9 czerwca
 • Producent: Paradox Development Studio
 • Wydawca: Paradox Interactive

3. Main Assembly

Main Assembly wkracza do Wczesnego Dostępu. O co chodzi w tej grze? Wciel się w drona – nową generację zaawansowanej sztucznej inteligencji, w kulisty cud! Dron ma umiejętność projektowania i budowania robotów… bez żadnych ograniczeń. Twórz, ile dusza zapragnie, a następnie pokonuj wyzwania solo albo wskocz na jeden z terenów piaskownicy, aby bawić się w trybie jedno- lub wieloosobowym.

W grze, w której wszystko jest możliwe, nie ograniczaj się do podstaw. Przy odrobinie wyobraźni możesz dostosować swojego drona stylowymi ozdobami i stworzyć robota o dowolnym wyglądzie. Co powiesz na pająka? Wielobarwne arcydzieło sterowane przez pięknego drona? A może samochód, co wygląda jak samochód?

 • Platformy: PC
 • Data premiery na konsolach: 11 czerwca (Wczesny Dostęp)
 • Producent: Bad Yolk Games
 • Wydawca: Bad Yolk Games

4. Prison Architect: Island Bound

Dodatek Prison Architect: Island Bound oferuje nowe możliwości rozbudowy więzienia i zarządzania jego działalnością, wprowadzając helikoptery, statki i mnóstwo wody.

Zwiększ potencjał logistyczny zakładu karnego za pomocą rozmaitych środków transportu w postaci promów i helikopterów. Przewoź zaopatrzenie i skazańców bezpośrednio do doków przeładunkowych zlokalizowanych wokół bloku więziennego. Pamiętaj jednak, że nowa infrastruktura oznacza nowe możliwości przemytu za kraty.

Zmaksymalizuj wydajność więzienia, łącząc doki, lądowiska dla helikopterów i drogi w system obsługujący konkretne dostawy. Możesz nawet decydować o rodzaju usług świadczonych w każdym punkcie dostaw w granicach zakładu.

 • Platformy: PC, PS4, XOne, Switch
 • Data premiery na konsolach: 11 czerwca
 • Producent: Double Eleven
 • Wydawca: Paradox Interactive

5. Samurai Shodown

Reboot popularnej bijatyki trafia w końcu na PC. Jako seria gier bitewnych Samurai Shodown już od pierwszego wydania w 1993 roku cieszy się światowym sukcesem. Od wydania ostatniej części serii minęło już ponad 10 lat; nadszedł czas, aby seria Samurai Shodown powróciła w nowej grze z wysokiej klasy grafiką i nowoczesną rozgrywką! Fabuła rozgrywa się rok przed treścią pierwszej odsłony; wojownicy i kombatanci z różnych środowisk, posiadający własne cele będą walczyć o słuszność swoich przeznaczeń!

Wiernie odwzorowując mechanikę i atmosferę gry, które przyczyniły się do sukcesu tej serii, reboot dostarcza tych samych ekscytujących i pełnych napięcia bitew, z których znana jest seria. Intensywne i epickie bitwy powracają!

 • Platformy: PC, PS4, XOne, Switch
 • Data premiery na konsolach: 11 czerwca (PC)
 • Producent: SNK Playmore
 • Wydawca: SNK Playmore

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się