Premiery gier obecnego tygodnia. Mamy 5 megahitów, dla których sprzedamy nerkę

premiery gier maj
Premiery gier Premiery tygodnia

Na przełomie dwóch miesięcy zyskamy świetne gry, o których będzie mówił cały świat. Oto premiery gier na maj 2023 i początek czerwca.

Będzie zbieranie szczęki z podłogi, wycieranie śliny z brody i co niektórzy łykną środki na uspokojenie. Nadchodzą dni tłuste i syte, bo to czas wielkich marek i rewelacyjnych gier. Blizzard i Capcom w tym tygodniu będą ambasadorami naszego szczęścia.

Najlepsze premiery gier maj 2023 – przegląd tygodnia


Company of Heroes 3

Platformy: PS5, XSX
Data premiery: 30 maja 2023
Producent: Relic Entertainment
Wydawca: SEGA

ZAMÓW – Company of Heroes 3 na XSX

ZAMÓW – Company of Heroes 3 na PS5

Company of Heores 3 wreszcie po kilku miesiącach zawita na next-genowe konsole. Szykujcie się na wielkie batalie w trakcie II wojny światowej, gdzie do dyspozycji będą armie USA, Wermachtu i Brytyjczyków. I w każdej otrzymamy formacje piechoty i jednostki zmechanizowane z charakterystycznym dla regionu armii uzbrojeniem. Względem poprzednich części zmianom uległy niektóre mechaniki rozgrywki (m.in. możliwość transportowania ciężkich haubic z pomocą pojazdów) i interfejs. Dużo czasu twórcy poświęcili na rozwinięcie systemu destrukcji, co widać po wielopoziomowej strukturze zniszczeń budynków i maszynach.


System Shock

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 30 maja 2023
Producent: Nightdive Studios
Wydawca: Prime Matter

Remake legendarnej strzelanki RPG przekładany był z roku na rok. Twórcy grzebali przy odświeżeniu aż 7 lat, dostarczając w tym czasie fanom sporo zmartwień i wątpliwości o ukończenie projektu. Teraz już nic nie zatrzyma debiutu i kto wie, może będzie to historia z happy endem, tak jak było to w przypadku Dead Island 2. Niebawem przekonamy się, czy klasyka w nowej grafice przetrwa próbę czasu, a jeden z najbardziej rozpoznawalnych czarnych charakterów w branży gier wciąż będzie budził wśród graczy te same emocje.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie