Premiery gier obecnego tygodnia. 5 odjechanych nowości, a w tle Sienkiewicz i horror od Polaków

premiery gier lipiec
Premiery gier Premiery tygodnia

Dożyliśmy czasów, gdy polska lektura stanie się grą. Ale inne premiery gier na lipiec 2023 będą równie ambitne i bardzo kreatywne.

Dotarliśmy do połowy miesiąca, który już od samego początku zapowiadał się na boski dla graczy. Był już hit od Capcomu i powrót legendarnej marki strategii turowych, a teraz czas przyjrzeć się nowej transzy nowości. Będzie polski akcent razy 2 i projekty inne od wszystkich.

Najlepsze premiery gier lipiec 2023 – przegląd tygodnia


Viewfinder

Platformy: PC, PS5
Data premiery: 18 lipca 2023
Producent: Sad Owl Studios
Wydawca: Thunderful Publishing

Viewfinder to młodszy brat logicznej gry Superliminal. Prezentuje surrealistyczne zagadki, w których kluczową rolę odgrywa perspektywa i manipulacja nią. Przechodzenie z jednego obrazu na drugi staje się kluczowym elementem rozgrywki. Dzięki użyciu polaroidu, możemy robić zdjęcia konkretnym obiektom lub całym kadrom, aby łączyć fotografie z rzeczywistym światem. Twórcy zachęcają graczy do zastanawiania się, jak wykorzystać perspektywę i kreatywność, aby rozwiązać nietypowe zagadki.


Xenonauts 2

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 18 lipca 2023 (wczesny dostęp)
Producent: Goldhawk Interactive
Wydawca: Hooded Horse

Xenonauts 2 to długo wyczekiwana kontynuacja popularnej serii gier strategiczno-turowych. Przenosi nas w świat, gdzie ludzkość musi stawić czoła inwazji Obcych. W porównaniu do poprzedniej części, kolejna odsłona oferuje jeszcze bogatszy gameplay i udoskonalenia w oprawie graficznej. Grafika gry została przedstawiona w trójwymiarowym świecie, co dodaje realizmu do potyczek. Gracze będą mieli możliwość dowodzenia zespołem najemników, z których każdy ma unikalne umiejętności i historie. Dodatkowo opcje rozwijania baz zostały rozbudowane, co pozwala na większą swobodę w badaniu technologii i podejmowaniu kluczowych decyzji w walce z istotami z kosmosu.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie