Oczekiwana platformówka zaliczy spore opóźnienie

Twórcy gry nie chcą się śpieszyć.

Premiera Psychonauts 2 była pierwotnie planowana na 2018 rok, lecz plany właśnie się zmieniły. Studio Double Fine informuje, że nie wyrobi się tak szybko i powinniśmy oczekiwać platformówki dopiero w roku 2019.

Powód obsuwy? Deweloperzy podkreślają, że prace idą pełną parą i dopiero teraz widzą ogrom produkcji. Postępy są ponoć zadowalające, lecz żeby sprostać oczekiwaniom fanów oraz własnym ambicjom, trzeba wydłużyć czas na stworzenie tytułu.

Przypominamy, że Psychonauts 2 zostało sfinansowane w pewnej części przez społeczność. Zeszłoroczna zbiórka w serwisie Fig zakończyła się wynikiem 3,8 mln dolarów, co w połączeniu z własnym wkładem studia Double Fine i tak nie wystarczyłoby na grę, o jakiej marzy deweloper. Dlatego mały zespół postanowił znaleźć wydawcę, który dołoży do interesu i przy okazji zarobi na sprzedaży gry.

W lutym Double Fine ogłosiło, że wydawca Psychonauts 2 już się znalazł – to Starbreeze Studios, czyli twórcy Payday 2, którzy zaoferowali wsparcie powstającej gry kwotą 8 mln dolarów.

Psychonauts 2 ma zadebiutować na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.