Pokemon GO – specjalny Pikachu do złapania przez ograniczony czas!

Mały bonus na wielkie święto Pokemonów.

Czy wiedzieliście, że 27 lutego obchodzimy światowy Dzień Pokemonów? Dokładnie 21 lat temu, w 1996 roku, pojawiła się bowiem pierwsza gra z tymi sympatycznymi stworkami, które zawładnęły już niemal całym światem.

Studio Niantic przygotowało z tej okazji specjalną niespodziankę w Pokemon GO. W grze pojawiła się wyjątkowa wersja Pikachu w imprezowej czapce, którą możemy próbować złapać do dnia 6 marca. Jeśli nam się uda, unikatowy Pikachu zostanie w naszym zbiorze na zawsze.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda maskotka Pokemonów w party hat.

Pokemon GO

Aktualizacja Pokemon GO dodająca drugą generację stworków już do pobrania

Niedawno otrzymaliśmy największą aktualizację w historii gry Pokemon GO. Oznaczono ją numerem 0.57.2 w przypadku systemu Android oraz 1.27.2 dla iOS.

Głównym daniem aktualizacji jest ponad 80 nowych Pokemonów drugiej generacji z regionu Johto, które mogliśmy poznać w grach Pokemon Gold oraz Pokemon Silver. W nowej puli do złapania znajdują się również baby Pokemon, które dotychczas mogliśmy jedynie wykluwać z jajek. Deweloperzy postanowili również wprowadzić rozróżnienie Pokemonów ze względu na płeć, co uwzględniono również w modelach poksów.

Ponadto do gry trafiły nowe rodzaje jagód, które możemy zdobyć w PokeStops – Nanab Berries oraz Pinap Berries. Pierwszy owoc spowolni ruchy Pokemona, dzięki czemu prościej będzie go złapać, drugi podwoi liczbę cukierków, jeśli uda nam się złapać stworka, na którego się zaczailiśmy.

Aktualizacja Pokemon GO wprowadziła też osobną ścieżkę dźwiękową towarzyszącą łapaniu stworków na mapie w trybie nocnym. Mamy też zmianę w interfejsie użytkownika, gdzie teraz można zobaczyć zarys kolejnego stadium Pokemona.

Na deser dostajemy akcesoria pozwalające zmienić wygląd naszego awatara. Są również nowe elementy garderoby, jak czapki, koszulki czy spodnie.

Aktualizacja Pokemon GO – największa w historii

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.