Wyjątkowy dzień w Pokemon GO. Takiego Pikachu możecie więcej nie złapać

Gra kończy roczek!

Pokemon GO obchodzi dzisiaj pierwsze urodziny i z tej okazji dostaliśmy specjalną graficzkę, którą możecie podziwiać poniżej.

Jednocześnie studio Niantic ogłasza, że do 13 lipca możemy zapolować na wyjątkową wersję Pikachu, który ma na głowie słynną czapkę swojego trenera Ash’a z serialu animowanego.

Do sklepu trafił natomiast nowy przedmiot – Pudełko Rocznicowe (Anniversary Box), w którym znajdziemy inkubatory i inne przydatne przedmioty. Skrzyneczka również będzie do kupienia przez ograniczony czas.

Rewolucyjne zmiany już w grze z Pokemonami

Przypominamy, że pod koniec czerwca pojawił się największy patch do Pokemon GOAktualizacja posiada numer 0.67.1 w przypadku systemu Android oraz 1.37.1 na urządzeniach wyposażonych w iOS.

Oto lista najważniejszych zmian:

  • Duże odświeżenie Gymów, gdzie pojawił się system motywacyjny;
  • Dodano funkcję odznak w Gymach;
  • Dodano Raid Battles – nowe, wieloosobowe walki kooperacyjne;
  • Dodano cztery nowe przedmioty do zgarnięcia w rajdach;
  • Dodano wskaźnik wizualny do nieobsadzonych PokéStops.

W naszej wcześniejszej wiadomości, jeszcze sprzed wypuszczenia aktualizacji w świat, pisaliśmy nieco więcej o największych zmianach w Pokemon GO:

Ujawniono gigantyczne zamiany w Pokemon GO

Studio Niantic przedstawiło nadchodzącą aktualizację Pokemon GO, która będzie największą z dotychczasowych. Update całkowicie przebuduje Gymy oraz wprowadzi kooperacyjne walki z bossami. Do czasu wprowadzenia zmian, wszystkie Gymy pozostają zamknięte.

Siłownie nie będą już opierały się na prestiżu oraz treningach. Zamiast tego mają zawierać sześć stałych slotów, które można wypełnić Pokemonami zespołu kontrolującego dane miejsce. Stworki nie mogą się przy tym powtarzać, zatem chodzi o sześć odmiennych poksów. Ponadto przeciwne drużyny będą walczyć z pokemonami w takiej kolejności, w jakiej zostały one przydzielone do Gymu.

Kiedy przydzielimy jakiegoś Pokemona do Siłowni, wyświetlony zostanie liczniki jego motywacji, który z czasem będzie spadał, a więc nasz podopieczny będzie łatwiejszy do pokonania w bitwie. Aby przywrócić motywację poksa, będziemy mogli karmić go specjalnymi jagodami. W przypadku, gdy Pokemon straci całą motywację i nie zostanie pokonany w walce, opuści Gym i powróci do swojego Trenera. Inną nowością będą odznaki, które będziemy mogli zdobywać w Gymach.

Aktualizacja Pokemon GO to również nowa funkcja Raid Battle. W każdym Gymie pojawi się licznik odmierzając czas do wielkiej walki. Kiedy dobije on do zera, z wielkiego jaja wykluje się boss, którego będziemy mogli pokonać w kooperacyjnej walce z innymi Trenerami.

Aby dostać się do raidu, należy jednak posiadać specjalny bilet. Raz dziennie zgarniemy jedną przepustkę za darmo odwiedzając Gym, lecz jeśli będziemy chcieli otrzymać kolejne tej samej doby, trzeba będzie za nie zapłacić (ceny nie podano).

Do walki z bossem może stanąć maksymalnie 20 Trenerów i jeśli zdołamy pokonać go w ciągu pięciu minut, będziemy mogli zdobyć super mocne Pokemony. Za pokonanie bossa zgarniemy też rzadkie cukierki, złote jagody czy dwa rodzaje maszyn. Rzadkie cukierki to tajemnicze słodycze, które po użyciu na poksie przekształcają się w Cukierek Pokemona. Złote jagody zwiększają z kolei naszą szansę na złapanie stworków spotkanych na wolności oraz pomogą odbudować motywację poksów osadzonych w Gymach. Wspomniane maszyny nauczą Pokemonów szybkiego ataku lub ładowanego ataku.

Kiedy to wszystko dostaniemy? Niantic zapowiada, że wkrótce rozpoczną się testy beta aktualizacji Pokemon GO. Do czasu udostępnienia update’u wszystkie Gymy pozostają zamknięte!

Aktualizacja Pokemon GO – najważniejsze zmiany:

  • Gymy nie będą już opierały się na prestiżu oraz treningach;
  • Każdy Gym otrzyma sześć slotów na Pokemony kontrolujące punkt;
  • Odznaki w Gymach;
  • Raid Battle, czyli kooperacyjne walki z bossami;
  • Nowe przedmioty.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.