Nowe gry PS4 PS5 PlayStation

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation – zmiany w systemie trofeów. Nowe ikonki i więcej poziomów

PlayStation 4 i 5 otrzymają ogromne zmiany swoich trofeów. Miłośnicy całkowania gier powinni być zadowoleni z nadchodzącej aktualizacji.

Trofea. Jedni je kochają, inni nienawidzą, a jeszcze inni kompletnie ignorują. Zdobywanie platynowego pucharka w każdej grze dla wielu jest ważniejsze niż samo ukończenie tytułu, ale nie ma w tym nic złego.

Wirtualne nagrody w postaci pucharów pojawiły się przy okazji premiery PlayStation 3 i zostały z nami do dziś. Sony uznało, że autorskiemu systemowi osiągnięć przydałoby się małe odświeżenie i zapowiedziało spore zmiany.

Największą i widoczną już na pierwszy rzut oka nowością będzie podniesienie maksymalnego poziomu, który mogą zdobyć gracze. Wcześniej mogliśmy osiągnąć maksymalnie setną rangę, a teraz skalę podniesiono do 999 poziomu.

PlayStation trofea
Zaktualizowany system trofeów

Dodatkowo same rangi otrzymały nowe ikony, czyli ozdobą naszego profilu nie będzie już tylko złota gwiazdka. Dodatkowo będą one robić za swoiste wskazówki odnośnie tego, jak daleko jesteśmy od osiągnięcia kolejnego szczebla. Całość przypomina system poziomów chociażby z League of Legends.

Sony potwierdziło też, że wszystkie zdobyte przez nas dotychczas trofea zostaną przeniesione na PlayStation 5 bez żadnych komplikacji.

Zapowiedziane zmiany wejdą w życie w ciągu nadchodzących dni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się