PlayStation widzi swoją przyszłość na PC, smartfonach i w chmurze

PlayStation widzi swoją przyszłość na PC | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy PC PS5

CEO Sony został zapytany o to, jak rozwinie się PlayStation. Kenichiro Yoshida przyszłość widzi przede wszystkim w rynku PC i na smartfonach.

PlayStation już od dawna zadomowiło się na dobre na PC, oferując nowym graczom takie serie jak God of War, The Last of Us czy Uncharted. Firma w kolejnych latach nadal zamierza rozwijać się na tym polu, ale nie tylko. W rozmowie z Norges Bank Investment Management CEO Sony, Kenichiro Yoshida przyznał, że jego firma chce jednocześnie zdobywać więcej rynków.

PlayStation widzi siebie na PC i nie tylko

Od razu uspokoję fanów japońskiej korporacji, że firma nie zamierza przestać interesować się swoim flagowym sprzętem. Nadal PlayStation stanowić ma ich główne źródło dochodu oraz oczko w głowie. Jednocześnie chcą jednak przeprowadzić ekspansję na inne tereny. O PC już wiadomo, ale równie istotne są próby zdobycia gier mobile czy usług w chmurze.

To będzie wszechobecne. Wszędzie tam, gdzie są komputery, użytkownicy będą mogli płynnie grać w swoje ulubione gry. Choć PlayStation pozostanie naszym głównym produktem, rozszerzymy także nasze doświadczenia z grami na PC, urządzeniami mobilnymi i chmurą.

– wyjaśnił prezes Sony

Yoshida dał też znać, że w przeciwieństwie choćby do Microsoftu, nie zamierza aż tak mocno próbować zdobyć rynku usług. Oczywiście PS Plus nadal będzie rozwijany, lecz nie liczcie na gry first-party na premierę. Zdaniem CEO nie ma to sensu, bo „gracze zazwyczaj grają w jedną grę naraz”.

Tak więc wiele gier typu „wszystko, co możesz zjeść” może nie być tak wartościowe w porównaniu z usługami strumieniowania wideo. Będziemy więc mieć w PlayStation Network coś w rodzaju zrównoważonej lub hybrydowej usługi: subskrypcję oraz płatność za zawartość.

– dodaje prezes

Yoshida sprytnie lawirował wokół tematu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Nie za bardzo chciał wypowiadać się na temat konkurencji. Zapewnił jedynie, że PlayStation nadal ma oferować graczom „nowe możliwości grania”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie