Znowu to samo. Przedstawicielka PlayStation komentuje plotki o przejęciu From Software

Elden Ring od From Software i logo PlayStation
Newsy PS4 PS5

Szefowa jednego z działów PlayStation pobudziła niezbyt sensowne plotki o potencjalnym przejęciu From Software. Shawne Benson dodała zdjęcie ze ze statuą przedstawiającą jedną z postaci z gry.

Gracze od razu zaczęli dzielić się spekulacjami. Niektórzy stwierdzili, że opublikowanie takiego zdjęcia jest jednoznaczne z rychłą zapowiedzią przejęcia twórców Elden Ring… serio? Na szczęście Benson dość szybko rozwiała wszelkie wątpliwości.

Szefowa działu Third Party Portfolio dodała wpis, w którym zaprzecza, jakoby powyższe zdjęcie było jakąkolwiek zapowiedzią lub sugestią przejęcia From Software. Sony po prostu kupiło lub dostało gadżet od From Software lub Bandai Namco, a gracze wysnuli zbyt daleko idące teorie. Benson przypomina też, że jej dział nie zajmuje się przejęciami studiów. Najpewniej nie wiedziałaby nawet o przejęciu przed jego oficjalnym ogłoszeniem.

Aby to wyjaśnić… Jestem po prostu wielką fanką tej gry. To był mój pierwszy dzień w biurze i zobaczyłam figurkę koło biurka mojego współpracownika. Nic więcej! Przypominam, że zajmuję się pozyskiwaniem zawartości od firm trzecich. Nie całych studiów. To zupełnie inny zespół!

– skomentowała Shawne Benson na Twitterze

To kolejna plotka o przejęciu From Software przez Sony, która jest skutkiem nadinterpretacji. Niedawno gracze stwierdzili, że pewien znany analityk „potwierdził” przejęcie studia – nie jest to jednak prawda, co wyjaśnił sam zainteresowany.

Dziwaczne plotki związane z zakupem From Software dotyczą nie tylko PlayStation, ale też Microsoftu. Ostatnio pisaliśmy o pewnym mieczu, który (zdaniem rozmarzonych graczy) miałby zwiastować przejęcie studia. Niektórych za bardzo ponosi wyobraźnia.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie