Oto najszybciej sprzedająca się gra na PlayStation w historii firmy

PlayStation
Newsy PC PS5

Sony się cieszy, akcjonariusze też. Wydana na początku tego roku kooperacyjna strzelanka, czyli Helldivers 2 szybko zyskała uznanie fanów i recenzentów. Gra poradziła sobie świetnie również na polu sprzedażowym. Najnowsze wyniki potwierdzają, że to najszybciej sprzedająca się gra w historii marki PlayStation. Ile sztuk łącznie trafiło w ręce graczy? Jest tego naprawdę sporo.

PlayStation ma nowy hit sprzedażowy

Na samym początku roku wielu graczy wsiąknęło w świat Palworld, który szybko musiał jednak ustąpić miejsca innej grze, która zawładnęła umysłami fanów gamingu. W lutym na rynku pojawiło się Helldivers 2 od Arrowhead Game Studios i szybko okazało się, że mamy do czynienia z ogromnym hitem. Gra spod znaku Sony pojawiła się jednocześnie na pecetach i konsolach PlayStation 5, szybko zyskując sympatię graczy. Tych na serwerach wciąż jest bardzo dużo, a popularność gry nie słabnie. Ostatnio pochwalono się też wynikami sprzedażowymi. Cóż, trzeba przyznać, że jest naprawdę dobrze.

Według najnowszych raportów Helldivers 2 sprzedało się łącznie w aż 12 milionach egzemplarzy do 5 maja tego roku. Oznacza to, że gra stała się przy okazji najszybciej sprzedającym się tytułem w historii marki PlayStation. Wcześniej tytuł ten należał do God of War: Ragnarok.

Wszystko byłoby super, gdyby nie ostatnie kontrowersje związane z grą. Decyzja o konieczności łączenia graczy z kontem PSN wywołała ogromne oburzenie wśród fanów. Ostatecznie produkcja została wycofana z ponad 100 państw.

Źródło: gamingbolt.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie