PlayStation krytykowane przez prawnika za „zwodnicze” reklamowanie Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West - przeciwnik i dinozaur
PS4 PS5

Znany prawnik skrytykował PlayStation za oferowanie tych samych wersji Horizon Forbidden West w różnych cenach.

Prawnik Richard Hoeg twierdzi wytknął Sony sprzedawanie tego samego produktu w dwóch różnych cenach pod płaszczykiem oferowania dwóch różnych wersji. W praktyce gracze otrzymują praktycznie to samo niezależnie od tego, ile zapłacą. Co więcej, na stronie Sony znajdziemy nieaktualną już informację wskazującą, że posiadacze standardowego wydania Horizon Forbidden West nie otrzymają darmowej aktualizacji z PS4 na PS5.

Rzeczy takie jak „zwodnicze” lub „nieuczciwe” praktyki są zawsze trochę w oku patrzącego. Więc choć mogę powiedzieć, że osobiście uważam, że tego rodzaju rzeczy przekraczają linię i wydają się zwodnicze na pierwszy rzut oka, nie mogę zagwarantować, że organ regulacyjny (…) uważałby tak samo,

– powiedział Richard Hoeg w rozmowie z VideoGamesChronicle

Hoeg wspomniał również, że taka sytuacja może nawet narażać Sony na otrzymanie pozwu zbiorowego.

Myślę, że ten rodzaj rzeczy może stwarzać możliwość pozwu zbiorowego. Wiele poszczególnych stanów (nie wspominając o jurysdykcjach poza USA) ma ustawy o wprowadzających w błąd praktykach handlowych, które pozwalają na powództwa cywilne (…).

Czy ktoś zdecyduje się pozwać Sony? Tego nie wiemy, ale osobiście w to wątpię. Choć opisywana praktyka zdecydowanie nie jest do końca uczciwa, wątpliwe, aby ktoś zdecydował się na złożenie pozwu zbiorowego.

O różnicach w cenach identycznego wydania omawianej produkcji informowaliśmy również na początku lutego.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie