Dopłacają za grę, którą mają. Pułapka na posiadaczy PlayStation 5 z God of War Ragnarok

PlayStation 5 God-of-War-Ragnarok
Newsy PS4 PS5

Gracze przez swoją nieuwagę bądź niewiedzę, potrafią zapłacić niepotrzebnie około 50 zł, by grać w God of War Ragnarok na PlayStation 5.

W polskich elektromarketach, podobnie jak na całym świecie, królują oficjalne zestawy PlayStation 5 z God of War Ragnarok. Pojawiły się one w sprzedaży tuż przed premierą nowej gry z Kratosem. Bundle zawiera konsolę oraz kod na cyfrową wersję Boga Wojny. Lecz okazuje się, że część graczy, choć posiada wersję tytułu na PS5 z zakupionego bundle, i tak za nią… dopłaca. Jak to w ogóle możliwe?

God of War Ragnarok z PlayStation 5. Niejasna sytuacja w PS Store

Właściciele oficjalnego zestawu PS5 z GoW Ragnarok są zdezorientowani, widząc opłatę w wysokości 10 USD za grę w PlayStation Store. Gracze żalą się na sytuację w tym wątku na Reddit.

Okazuje się, że kupili zestaw i po wpisaniu w PS Store kodu na grę, widzą dopłatę za aktualizację Ragnaroku z wersji PS4 do PS5. Długo nie myśląc, niektórzy po prostu zapłacili za coś, co już posiadają. A posiadają wersję na obecną generację, więc wcale nie muszą robić aktualizacji.

PlayStationLifestyle pisze, że wynika to z dziwnego błędu w PS Store. Dodaje, że aby pobrać właściwą wersję gry, bez dopłacania, zamiast iść prosto do PS Store, należy przejść do biblioteki lub kolekcji gier na konsoli. Dlaczego? Ponieważ przejście do PS Store nie pozwoli ci pobrać wersji PS5 bez uiszczenia dodatkowej opłaty. Z poziomu konsoli można natomiast przypisać do konta albo wersję PS4, z dopłatą, albo wersje PS5.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie