Pierwsze oceny pokazują wyraźnie, że South Park: Kijek Prawdy to hit!

0 komentarzy

Wiele poprzednich gier opartych na serialu animowanym było kiepskich bądź przeciętnych. Nowa produkcja studia Obsidian Entertainment zrywa z tą niechlubną tradycją.

Poniżej prezentujemy Wam listę ocen tytułu, którego fabuła jest osadzona w realiach małego miasteczka w stanie Colorado:

GRY-OnLine: 9/10

IGN: 90/100

Game Informer: 85/100

Playstation Official Magazine UK: 80/100

Giant Bomb: 100/100

PC Gamer: 90/100

GameSpot: 70/100

Polygon: 85/100

Gram.pl: 8,8/10

Lazygamer: 85/100

Wśród wystawionych not dominują mocne „8” i „9”. Jakie zalety można przypisać tej burzącej wszelkie tabu pozycji RPG? Na pewno świetną nowiną jest obecność smaczków i nawiązań do serialu South Park. Mechanika walk jest również niezwykle skrojona, a prowadzenie potyczek jest satysfakcjonujące. Fabuła poprowadzona jest w interesujący sposób, co chwilę zaskakując nas najdziwniejszymi wydarzeniami. Nie sposób również nie docenić humoru, który rozweseli nawet największych ponuraków.

Co się natomiast nie udało? Niektórzy z recenzentów narzekają, że gra mogłaby być nieco dłuższa. Interfejs także wymaga drobnego przemodelowania. Dokonywanie wyborów fabularnych niestety w małym stopniu wpływa na rozwój akcji, a błędy techniczne są przysłowiową łyżką dziegciu w beczce miodu.

Wszystkie wspomniane wady to jednak drobnostki, których wpływ na jakość gry jest znikomy. Fani Cartmana i spółki nie mają innego wyjścia jak tylko pójść do sklepu!

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się