Blizzard rzuca rękawice toksycznym graczom. Overwatch 2 będzie nagrywać wyzwiska

Overwatch - bohaterowie
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Blizzard zamierza walczyć z toksycznością wśród graczy. W Overwatch 2 pojawi się specjalny system nagrywający wyzwiska i wulgaryzmy.

Nagrania audio będą konwertowane na tekst, a następnie weryfikowane przez Blizzard w celu sprawdzenia, czy podejrzany o toksyczność gracz faktycznie zasłużył na karę. Warto zaznaczyć, że pliki z nagraniami czatu głosowego będą przechowywane przez maksymalnie miesiąc.

Transkrypcje audio pozwalają nam na zbieranie tymczasowych nagrań czatów głosowych zgłoszonych graczy i automatyczną ich konwersję do formy tekstowej. Plik tekstowy jest następnie analizowany pod kątem szkodliwego zachowania przez nasze narzędzia do przeglądania czatu. Gdy nagranie audio zostanie przepisane na tekst, jest szybko usuwane, ponieważ jedynym przeznaczeniem tych danych jest wykrycie potencjalnie szkodliwych zachowań. Plik tekstowy jest usuwany nie później niż 30 dni po transkrypcji audio.

– wyjaśnia Blizzard

Blizzard zachęca, aby po premierze Overwatch 2 natychmiast zgłaszać wszystkie przypadki toksycznego zachowania. Firma nie chce, aby niekulturalne osoby psuły zabawę innym graczom.

Ten system opiera się na zgłaszaniu przez graczy niestosownych zachowań, gdy tylko napotkają je w grze, ponieważ nie przechowujemy danych czatu głosowego przez długi czas. Oznacza to, że powinniście jak najszybciej zgłaszać szkodliwe zachowania w grze – aby dać nam największe szanse na ich wykrycie, wyłapanie winnych i powstrzymanie przed dalszymi szkodliwymi działaniami. Wasz udział jest ważny – zgłaszanie graczy to jedna z najskuteczniejszych i najszybszych metod rozpoznawania i przeciwdziałania szkodliwym zachowaniom w grze. 

Niedawno potwierdzono również, że w Overwatch 2 pojawi się specjalny system przeznaczony dla nowych graczy. Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z marką będą musiały ukończyć aż 100 meczów, aby odblokować wszystkie starsze postacie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie