Nowe gry na PS4 i PS5 tego tygodnia. PlayStation poleca aż 5 produkcji

nowe gry PS4 i PS5 - logo PlayStation - ogień
Newsy PS4 PS5

Kończy się pierwsza połowa tygodnia, a to oznacza, że mamy wspólnie do omówienia kolejne zapowiedzi premier PlayStation na ten tydzień. Raz jeszcze wspólnie przyjrzyjmy się temu, jakie nowe gry pojawią się w najbliższym czasie w PS Store.

Nobody Saves The World (PS4, PS5 – 14 kwietnia) – roguelike, w którym gracz wciela się w tytułowego Nikogo. Ten zaraz po rozpoczęciu nauk u swojego maga-nauczyciela musi wyruszyć mu na ratunek. Tytułowy bohater posiada zdolność zmiany w jedną z kolejno odblokowanych form, co daje mu dostęp do następnych umiejętności. Te idealnie się sprawdzą przy czyszczeniu lochów z potworów, na czym opiera się rozgrywka.

Road 96 (PS4, PS5 – 14 kwietnia) – opowieść o buntowniczce, która uciekła z autorytarnego państwa. Cała gra jest proceduralnie generowana, a w zależności od podjętych decyzji na samym końcu pojawiają się inne zakończenia. W związku z tym warto ograć ten tytuł kilka razy.

TAPE: Unveil The Memories (PS4, PS5 – 15 kwietnia) – growy thriller opowiadający o losach młodej dziewczyny, która w latach 90-tych w Hiszpanii próbuje rozwiązać zagadkę jej ojca. Otrzymuje od niego specjalną kamerę, która pozwala manipulować czasem. Podczas rozgrywki grający muszą nie tylko zmierzyć się strasznymi widokami, ale także przejść z pomocą wymienionego sprzętu szereg zadań w formie zagadek logicznych.

Back 4 Blood – Tunnels Of Terror (PS4, PS5 – 12 kwietnia) – można by rzec, że jest to ogromne DLC napakowane najpewniej każdą możliwą zawartością. 7 nowych lochów, 2 nowe postacie, 8 skinów do bohaterów, 12 skórek do broni oraz 1 nowy przeciwnik. Jeśli pokochaliście Back 4 Blood, to ten dodatek będzie dla Was w sam raz.

Cathedral (PS4, PS5 – 12 kwietnia) klasyczna zręcznościowa platformówka z niesamowitą pixel-artową grafiką, która wygląda jak żywcem wyciągnięta z NES-a. Uwaga, jest to produkcja z kategorii trudny, więc jeśli lubujecie się w ściskaniu pada z całej siły, to tym razem uważajcie, by z tym nie przesadzić.

Oczywiście nie są to wszystkie nowe gry (i dodatki), które zmierzają do PS Store w tym okresie. Więcej na temat wszelkich premier na każdą platformę możecie przeczytać w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie