nowe gry na PS4 i PS5 - Battlefield 2042

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Nowe gry na PS4 i PS5 tego tygodnia. Wojna przyszłości, ratowanie drzewa i słynny detektyw

Nowe gry tego tygodnia mogły zostać przyćmione przez jedną premierę, która w zasadzie miała miejsce w zeszłym tygodniu. Nie zmienia to faktu, że w nadchodzących dniach zadebiutuje kilka naprawdę ciekawych pozycji.

Grow: Song of the Evertree (PS4 – 16 listopada) to produkcja osadzona w świecie fantasy, gdzie rośnie tytułowe drzewo. Na jego gałęziach kiedyś rodziły się nowe światy, jednakże działo się tak do czasu obumarcia wymienionej rośliny. Wcielcie się w ostatnią z rodu alchemiczek, aby uratować Evertree, przemierzając najróżniejsze krainy. Niejeden raz będziecie musieli wykonać zadania dla mieszkańców, a i znajdzie się coś dla fanów budowania.

Choć nazwa na to nie wskazuje, Sherlock Holmes: Chapter One (PS5 – 16 listopada) jest dziesiątą odsłoną serii o tym niezwykle kojarzonym detektywie. Na szczęście próg wejścia do tej historii jest całkiem niski, bowiem najnowszy Sherlock jest prequelem do całej historii. Całość rozpoczyna się na samym początku kariery Holmesa, kiedy to udaje się na wyspę odwiedzić grób swojej matki. Niewiele trzeba, by rozpoczął tam nową sprawę.

Wisienką na torcie jest Battlefield 2042 (PS4, PS5 – 19 listopada), czyli nowa odsłona jednej z najpopularniejszych strzelanek na świecie. Tym razem obyło się bez kampanii singleplayer, ale fani grania przez sieć powinni być usatysfakcjonowani. Gracze na start otrzymują dostęp do aż 3 trybów rozgrywki, gdzie w jednym z nich powracają mapy, bronie i żołnierze ze starszych odsłon. Część graczy mogła zagrać już w zeszłym tygodniu, jednakże osoby, które zakupiły grę w standardowym wydaniu mogą zagrać dopiero od tego piątku.

Oczywiście powyżej znajdziecie jedynie debiuty gier na obecnie wiodących platformach PlayStation. Pozostałe nowe gry na inne platformy odnajdziecie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%