Nowe gry na PS4 i PS5 w tym tygodniu. Wampiry, zombie i… waifus

Vampire the Masquerade: Bloodhunt / nowe gry na PS5
Newsy PS4 PS5

Tradycyjnie już przedstawiamy nowe gry na PS4 i PS5. W tym tygodniu znajdzie się kilka naprawdę ciekawych propozycji dla każdego.

Research and Destroy (PS4, PS5 – 25 kwietnia) – już dziś w PS Store dostępna będzie kooperacyjna gra akcji z trybem lokalnym lub online. W tym tytule wcielamy się w nieco zwariowanych naukowców, którzy opracowują nowe bronie, by przy ich pomocy pokonać przeciwników zagrażających Ziemi. Ciekawie brzmi tu zwłaszcza połączenie turówki ze strzelanką w czasie rzeczywistym – choćby z tego względu warto wypróbować tę produkcję.

The Serpent Rogue (PS5 – 26 kwietnia) – nowy tytuł od Team17 osadzony w mrocznym świecie fantasy. Zadaniem gracza jest jednak nie tylko eksploracja tajemniczej krainy, ale także przygotowywanie kolejnych eliksirów i oswajanie dzikich, magicznych stworzeń. Celem gry jest natomiast obrona ziem przed Wężowym Łotrem, który zapanował nad światem. Dacie radę go pokonać?

Gas Guzzlers Extreme (PS5 – 26 kwietnia) – przystosowana specjalnie pod konsole nowej generacji wersja znanej wyścigowej strzelanki. Nowe bronie, auta i ulepszenia czekają na zebranie, a to wszystko w oryginalnej scenerii, bo podczas apokalipsy zombie. Takie wyścigi zapowiadają się jeszcze bardziej emocjonująco.

Vampire the Masquerade: Bloodhunt (PS5 – 27 kwietnia) – jedna z ciekawszych propozycji w tym tygodniu, czyli tytuł osadzony w doskonale znanym graczom uniwersum World of Darkness. Tym razem wcielimy się w wampiry polujące na śmiertelników na ulicach malowniczej Pragi. Samotnie lub wraz ze znajomymi musimy też stawić czoła wrogim klanom oraz Inkwizycji, aby ostatecznie zapanować nad mroczną stroną miasta.

The Stanley Parable: Ultra Deluxe (PS4, PS5 – 27 kwietnia) – samego Stanleya przedstawiać chyba nie trzeba – choć tym razem pojawi się w nowszej, odświeżonej odmianie. Wersja Ultra Deluxe dodaje bowiem do gry kilka nowych funkcjonalności. Usprawniono nie tylko warstwę wizualną (uwierzycie, że od premiery gry minęło już 9 lat?), lecz rozszerzono tytuł również o całkowicie nową zawartość. Nowe sekrety już czekają na odkrycie.

Sherlock Holmes: Chapter One (PS4 – 28 kwietnia) – tytuł debiutował do tej pory m.in. na PS5, w tym tygodniu natomiast wypróbują go również użytkownicy starszych konsol. Wcielimy się tu oczywiście w młodego, choć już genialnego detektywa, aby pomóc mu rozwiązać pierwsze zagadki kryminalne i uzyskać należną sławę.

The House of the Dead Remake (PS4 – 28 kwietnia) – zombie znów atakują, tym razem w odświeżonej wersji uwielbianej gry sprzed lat. Jeszcze raz możemy więc wcielić się w Thomasa Rogana oraz G, aby z zimną krwią rozprawić się z hordami wygłodzonych nieumarłych. Czy gra zapewni takie emocje jak kiedyś? Przekonamy się już w tym tygodniu.

Waifu Impact (PS4, PS5 – 28 kwietnia) – jeśli w strzelankach brakowało Wam już tylko nuty hentai, to 28 kwietnia pojawi się coś dla Was. W grze wcielamy się w dziewczynę w stylu anime i strzelamy z pistoletu na wodę do innych dziewczyn w stylu anime. Gra opiera się właściwie tylko na tej mechanice, mimo to recenzenci podkreślają, że jest to całkiem dobra zabawa.

W tym tygodniu nowe gry pojawią się oczywiście nie tylko na PS4 i PS5, ale także inne platformy. O tym, co jeszcze ciekawego przygotowały dla nas studia, przeczytacie w innym artykule.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie