Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Nintendo ma coraz lepsze wyniki finansowe

Dobra kondycja firmy to  nie jedyna dobra wiadomość od japońskiego producenta. Okazuje się, że do zdrowia powraca Satoru Iwata.

Według najnowszych danych, Nintendo udało się uzyskać 2 miliony dolarów zysku w ostatnim kwartale fiskalnym. To spora zmiana jeśli zestawimy ten wynik z tym samym okresem poprzedniego roku. Wtedy to Nintendo zaliczyło stratę w wysokości 166 milionów dolarów. Analitycy są zaskoczeni, bo nie prognozowali żadnego zysku w tym kwartale. Skąd taki wynik?

Przede wszystkim w górę ruszyła sprzedaż Nintendo Wii U. Od lipca do września udało się sprzedać ponad 610 tysięcy sztuk. To dwa razy więcej niż w poprzednim roku w tym samym okresie. Dobry wynik bez wątpienia jest uzależniony premierą Mario Kart 8 oraz Hylure Warriors. Recenzje obu gier na konsolę Nintendo możecie znaleźć tutaj.

Nieco gorzej sprzedaje się natomiast przenośna konsola Nintendo. Do sklepów zostało wysłane ponad dwa razy mniej sztuk, niż rok temu, czyli 1,12 mln sztuk. Nic więc dziwnego, że Nintendo zamierza nieco odświeżyć 3DS-a i zapowiedziało już jego nowy model, który debiutował niedawno w Japonii, a do Europy trafi w przyszłym roku. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Najnowsze wyniki finansowe Nintendo wygłosił sam Satoru Iwata, który wrócił niedawno ze szpitala po operacji. Miał on usunięty nowotwór z układu trawiennego.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się