Prestiżowy magazyn opublikował listę 10 najlepszych gier 2023 roku. Pierwsze miejsce mocno zaskakuje

Najlepsze gry 2023 roku według Time. Top 3 mocno zaskakuje
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Najlepsze gry 2023 roku w ujęciu Time. Prestiżowy magazyn opublikował listę największych i najlepszych premier mijającego roku, ale top 3 wydaje się dość… kontrowersyjne.

Time ma największy nakład spośród wszystkich amerykańskich tygodników, a zarazem pełni niezaprzeczalną rolę w informowaniu tamtejszego społeczeństwa. Magazyn ma więc swój prestiż potwierdzony 100-letnim cyklem wydawniczym. Teraz jego redakcja zabrała się za pokazanie najlepszych gier 2023 roku. Trzeba przyznać, że mamy do czynienia głównie z oczywistymi hiciorami, ale w dość zaskakującej kolejności.

Nie znamy jeszcze wyników The Game Awards 2023, ale gala odbędzie się już wkrótce, bo 7 grudnia 2023 roku. Gracze mogą już teraz głosować na swoje ulubione pozycje w kategorii Player’s Vote. Nie przeszkadza to jednak w zasięgnięciu opinii innych, w tym gamingowych krytyków i redaktorów.

Najlepsze gry 2023 roku według Time:

  1. Alan Wake 2
  2. Baldur’s Gate 3
  3. Spider-Man 2
  4. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  5. Resident Evil 4 Remake
  6. Dead Space Remake
  7. Super Mario Bros. Wonder
  8. Star Wars Jedi: Ocalały
  9. Diablo IV
  10. Dredge

Time jednoznacznie wskazało za najlepszą grę roku właśnie Alana Wake’a 2, a nie Baldur’s Gate 3, czyli bodaj najbardziej oczywistego kandydata. Zdaniem graczy, raczej na pewno wygra nowa część kultowej serii RPG-ów, ale w ujęciu krytyków Time to właśnie Remedy zwyciężyło. Trochę się nie dziwię, bo również wlepiłem mu maksymalną notę, wychwalając w recenzji.

I jak? Zgadzacie się z tą listą czy Wasze prywatne top 10 jest inaczej ułożone? Dajcie znać w komentarzach!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie