Dzieci odprawiają msze święte w Roblox. “To nie jest grzech” – wyjaśnia ksiądz

Msza święta w Roblox odprawiana przez dzieci. Ksiądz reaguje
Newsy PC

“Artur, przyszykuj kadzidło” – to jeden z nowszych tekstów będących hitem internetu. Msza święta w Roblox furorę, a zareagował nawet ksiądz.

Nową internetową fascynacją nie tylko graczy jest Roblox. A konkretnie – msze święte, które mają miejsce w grze odprawiane przez dzieci z Archidiecezji Lubelskiej Roblox.

Msza święta w Roblox robi furorę

Jeżeli nigdy w Roblox nie graliście – nie dziwię się. Jest to jednak szalenie popularna (i niemniej kontrowersyjna) platforma, która teoretycznie przypomina Minecrafta, ale w praktyce pozwala użytkownikom na tworzenie własnych zasad i gier. Grupa chłopców w naprawdę młodym wieku najwyraźniej poczuła się natchniona przez Ducha Świętego, bo regularnie przeprowadzają w grze… mszę świętą. Tak, teraz nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby móc uczestniczyć w liturgii.

Cała ta akcja ma miejsce już jakiś czas, ale dopiero od niedawna zyskała szerszy rozgłos za sprawą filmików w social mediach. To właśnie z nich narodziły się popularne teksty w stylu “Artur, przyszykuj kadzidło”. Spokojnie, też tego wcześniej nie słyszałem, więc nie jesteście jedyni. Nie zmienia to faktu, że filmiki budzą olbrzymi podziw.

@pa.szka

z kanału Archidiecezja Lubelska Roblox (yt) #mass #msza #roblox #creative

♬ original sound – paszka

Organizatorzy zadbali tu o najmniejsze detale. Wszystko to odbywa się w lokacji bardzo mocno stylizowanej na kościół, wraz z prezbiterium, kolumnami, a nawet ławami dla wiernych. Jedni zasiadają właśnie w nich, a inni, przebrani m.in. za kapłanów, przeprowadzają nabożeństwo. Imponuje również dokładna znajomość obrzędu, choć nie wszystkie zasady przeniesiono idealnie. Tak przynajmniej uważa jezuita, który na TikToku skomentował dość innowacyjny pomysł.

Z czasem zaczęły pojawiać się kolejne odłamy grup biorących udział w organizowaniu mszy. Jak wspomniałem wcześniej, sytuację skomentował nawet jezuita, ale jednoznacznie stwierdził, że nie jest to absolutnie grzechem. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby stosować się do obowiązujących zasad.

https://www.tiktok.com/@albercik.2137/video/7186324254659448070?embed_source=121331973%2C120811592%2C120810756%3Bnull%3Bembed_masking&is_copy_url=1&is_from_webapp=v1&refer=embed&referer_url=natemat.pl%2F461509%2Cmsza-swieta-w-grze-roblox-dzieci-bawiace-sie-w-ksiezy-staly-sie-memem&referer_video_id=7186324254659448070
Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie