Mod Resident Evil 4 HD Project – fani poprawiają Capcom

Zobaczcie jaka jest różnica w grafice przed i po zastosowaniu moda.

W sieci pojawił się właśnie mod o nazwie Resident Evil 4 HD Project. Stworzony został przez dwóch fanów gry, którzy postanowili ulepszyć to, co zrobił producent. Co ciekawe, obecna wersja Resident Evil 4 na PC jest już po modyfikacji HD od Capcomu, ale jak widać, fanom to nie wystarczyło.

Zacznijmy jednak od początku, bo historia czwórki Residenta jest nieco skomplikowana. Pierwotnie gra pojawiła się w 2005 roku na Game Cube, następnie była wersja na PS2 oraz Wii, a dwa lata później, czyli w 2007 roku, trafiła na PC. W 2011 roku gra przeszła zmianę w wersję HD, gdzie twórcy podwyższyli rozdzielczość w stosunku do pierwowzoru z roku 2005. Przy okazji wydana została także edycja na PS3 oraz Xboksa 360. To jednak nie koniec. Capcom kilka miesięcy temu przygotował kolejną odsłonę i nazwał ją Resident Evil 4 Ultimate HD Edition, po raz kolejny podbijając liczbę pikseli i dodając nieco szczegółów do grafiki.


Fani stwierdzili, że to co zrobił Capcom, to za mało. Stworzyli właśnie pierwszego moda, który jeszcze bardziej poprawia wizualną stronę gry. Póki co uporali się jednak tylko z jedną lokacją – wioską. Zapowiadają natomiast, że w ciągu najbliższych miesięcy, pojawią się kolejne modyfikacje, które zmienią pozostałe poziomy oraz samych bohaterów i ich wrogów.

Mod Resident Evil 4 HD Project możecie znaleźć w tym miejscu do pobrania. Poniżej przedstawiamy z kolei filmik, na którym widać porównanie wersji Ultimate HD Edition z modem.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

2 Shares
Share2
+1
Tweet