Minionki: Wejście Gru z innym zakończeniem w Chinach. Cenzorzy znów karzą bohaterów filmu

Minionki Wejście Gru ocenzurowane w chińskich kinach
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Minionki: Wejście Gru padły ofiarą chińskich cenzorów. Tym razem całkowicie zmieniono zakończenie wątku jednego z bohaterów.

Urząd cenzury w Chinach ma z reguły pełne ręce roboty, gdy do kin lub streamingu wchodzą produkcje z Zachodu. W tym roku ocenzurowano już m.in. Fantastyczne zwierzęta 3 oraz serial Przyjaciele. Teraz z kolei oberwało się również jednej z postaci zaprezentowanych w najnowszych Minionkach.

UWAGA – jeśli nie widzieliście jeszcze filmu, a jesteście wyczuleni na spoilery, to uprzedzamy, że mogą pojawić się poniżej.

W sieci pojawiły się komentarze świadczące o tym, że urząd w Chinach zmienił zakończenie wątku jednego z bohaterów. W oryginalnej wersji Wild Knuckles sfingował własną śmierć, po czym ucieka razem z Gru. Chińska widownia zobaczyła natomiast film wraz z dodatkową planszą, na której zamieszczono tekst informujący, iż Knucklesa złapano, po czym trafił do więzienia na 20 lat. Gru natomiast powrócił do rodziny, zaś „jego największym osiągnięciem jest zostanie ojcem dla trzech dziewczynek”.

Tu kończą się spoilery.

Przesłania płynącego z takiej wersji filmu nie trzeba chyba tłumaczyć. Chińscy cenzorzy chcą w ten sposób wtłoczyć widzom do głowy, że zbrodnia nie popłaca, a każdego przestępcę czeka należyta kara. I choć przekaz teoretycznie jest słuszny, wprowadzanie go w tak uproszczony sposób nie zawsze musi przynieść odpowiedni efekt. Niestety to nie pierwszy raz, gdy Chiny ingerują w film w podobnym zakresie. Identyczna sytuacja spotkała już także Fight Club.

Minionki: Wejście Gru można nadal zobaczyć w wybranych kinach na terenie kraju – na szczęście z oryginalnym, zgodnym z zamysłem twórców zakończeniem.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie