Minecraft otrzymał DLC Star Wars. Tak, jest w nim Baby Yoda

0 komentarzy

W kultowym Minecraft pojawiła się świeżutka paczka DLC, która dodaje do gry sporo treści. Tym razem tematem przewodnim jest Star Wars.

Najsłynniejszy sandbox w historii gier wideo nie zwalnia z rozwojem. Niedawno do gry trafiła nowa, darmowa aktualizacja treści, a chętni gracze mogą dodatkowo inwestować w pakiety DLC dodające masę skórek i map do klockowego świata.

Prędzej czy później musiało do tego dojść. W Minecraft pojawiło się DLC licencjonowane Star Wars. Można je zakupić za 1340 MineCoins czyli około 8 dolarów.

Oczywiście wcześniej do gry trafiały zestawy skórek inspirowane Star Wars, ale nie wprowadzały one nic ponad kilka kosmetycznych drobiazgów. Tym razem sprawa wygląda nieco inaczej.

Co dostajemy w takim zestawie? Cóż, lista nowości jest dość spora:

  • 36 skórek dla postaci
  • 12 gotowych dioram ze świata Star Wars
  • Interfejs inspirowany uniwersum
  • Ścieżka dźwiękowa z filmów
  • W pełni sterowalne pojazdy
  • I więcej treści wyciągniętych żywcem z uniwersum Star Wars

DLC obejmuje swoją zawartością tak zwaną „Starą Trylogię” i serial The Mandalorian. Nie zdziwiłbym się, gdyby w przyszłości pojawiła się kontynuacja dodatku inspirowana nowszymi odsłonami filmowej sagi.

To zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla fanów Minecraft i kultowej serii filmów. Dobrze, że Microsoft zdecydował się na wydanie czegoś więcej niż paczki skórek i całość faktycznie bardziej przypomina coś na wzór pełnoprawnego dodatku. Cena również nie jest specjalnie wygórowana jak na to, ile nowości oferuje samo DLC.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się