Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Minecraft otrzymał DLC Star Wars. Tak, jest w nim Baby Yoda

W kultowym Minecraft pojawiła się świeżutka paczka DLC, która dodaje do gry sporo treści. Tym razem tematem przewodnim jest Star Wars.

Najsłynniejszy sandbox w historii gier wideo nie zwalnia z rozwojem. Niedawno do gry trafiła nowa, darmowa aktualizacja treści, a chętni gracze mogą dodatkowo inwestować w pakiety DLC dodające masę skórek i map do klockowego świata.

Prędzej czy później musiało do tego dojść. W Minecraft pojawiło się DLC licencjonowane Star Wars. Można je zakupić za 1340 MineCoins czyli około 8 dolarów.

Oczywiście wcześniej do gry trafiały zestawy skórek inspirowane Star Wars, ale nie wprowadzały one nic ponad kilka kosmetycznych drobiazgów. Tym razem sprawa wygląda nieco inaczej.

Co dostajemy w takim zestawie? Cóż, lista nowości jest dość spora:

  • 36 skórek dla postaci
  • 12 gotowych dioram ze świata Star Wars
  • Interfejs inspirowany uniwersum
  • Ścieżka dźwiękowa z filmów
  • W pełni sterowalne pojazdy
  • I więcej treści wyciągniętych żywcem z uniwersum Star Wars

DLC obejmuje swoją zawartością tak zwaną „Starą Trylogię” i serial The Mandalorian. Nie zdziwiłbym się, gdyby w przyszłości pojawiła się kontynuacja dodatku inspirowana nowszymi odsłonami filmowej sagi.

To zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla fanów Minecraft i kultowej serii filmów. Dobrze, że Microsoft zdecydował się na wydanie czegoś więcej niż paczki skórek i całość faktycznie bardziej przypomina coś na wzór pełnoprawnego dodatku. Cena również nie jest specjalnie wygórowana jak na to, ile nowości oferuje samo DLC.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się