The Medium wyjdzie na PS5

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Polski hit trafi na PS5!

Wszystko wskazuje na to, że The Medium nie ominie konsoli PS5. Dlaczego warto jest czekać na zbliżającą się premierę?

Produkcja od studia Bloober Team, która dotychczas ukazała się na komputerach klasy PC i konsoli Xbox Series X/S trafi również na PlayStation 5. Wniosek taki można wysnuć odwiedzając stronę organizacji The Entertainment Software Rating Board (ESRB). Zajmuje się ona wyznaczeniem granic wiekowych, dla gier wydawanych w Ameryce Północnej. Zamieszczono tam produkcję The Medium dedykowaną PS5, co może zwiastować rychłą premierę.

Właściciele PS5 powinni zainteresować się The Medium

Na łamach naszego portalu zrecenzowaliśmy tytuł, wystawiając mu wysoką notę. W jaki sposób redakcyjny kolega wypowiedział się na temat produkcji (test znajdziesz w tym miejscu)?

The Medium to zdecydowanie najlepsza produkcja w repertuarze Bloober Team. Oryginalna koncepcja, świetna oprawa audiowizualna i przyzwoita historia grają tu pierwsze skrzypce, ale niestety gra traci nieco blasku przez problemy techniczne i kiepskie rozwiązania, które znamy z poprzednich produkcji Blooberów.

Sporo pochwał tytuł zebrał za świetną oprawę wizualną, wciągającą intrygę i rewelacyjną muzykę autorstwa Arkadiusza Reikowskiego i Akiry Yamaoki. Nie zagrały natomiast sekwencje podczas trwania których chowamy się przed potworami. Drewniane animacje są ewidentnie niedopracowane, a gra niespecjalnie straszy.

Ze swojej strony ponarzekać mogę na brak polskiego dubbingu, mimo faktu, iż akcja gry rozgrywa się w Polsce. Co ciekawie na wczesnym etapie produkcji chciano go wdrożyć, ale niestety pandemia przyczyniła się do zrezygnowania z zamysłu. Rzecz jasna polskie napisy zostały zaimplementowane, ale trudno nie uznać tego rozwiązania za półśrodek. Zwiedzanie hotelu Niwa, który inspirowany jest domem zajezdnym Cracovia, mogłoby być bardziej sugestywne. W ramach pocieszenia warto odnotować, iż polscy aktorzy – Marcin Dorociński i Weronika Rosati użyczyli swoich twarzy bohaterom jakich spotkamy w trakcie rozgrywki.

Przygodowa gra z widokiem TPP opiera się głównie na eksplorowaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek środowiskowych. Radzić będziemy musieli sobie również z czyhającym na nas zagrożeniem. Wykorzystując technikę przenikania między światami, bohaterka (Marianne) ściąga na siebie uwagę potwora nazywanego Paszczą.

Co ciekawe pozycja odnotowała wielki, rynkowy sukces. W krótkim czasie deweloperom udało się odzyskać koszty produkcji. Przypominamy, iż budżet gry szacowano na więcej niż 30 milionów złotych, a już po kilku dniach sprzedaż The Medium pokryła wydatki na stworzenie produkcji i marketing (całą wiadomość znajdziecie w tym miejscu).

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się